Igokea zaustavila Krku

LAKTAŠI - Košarkaši Igokee savladali su večeras u Laktašima slovenačku Krku, u utakmici 4. kola ABA lige, rezultatom 66:53 (18:13, 14:21, 19:7, 15:12).

Bila je to prva pobjeda Igokee i prvi poraz Krke u šampionatu.

Aleksandrovčani su sjajno otvorili meč, zahvaljujući inspirisanom Džonatanu Džonsu, koji je postigao 8 poena u prvoj četvrtini.

Armsted i Vangmen su uspjeli da preokrenu rezultat do kraja prvog poluvremena, tako da se na odmor otišlo s vođstvom gostiju 34:32.

Džons je trojkom na početku treće četvrtine najavio odličnu igru Igokee, pogotovo u odbrani. Igrači Krke su bili potpuno van igre, tako da su u posljednji dio susreta ušli sa nedostižnih 10 poena zaostatka.

Jedino što je Krka uspjela je da dođe do 47:53, ali im je tada Branko Jorović novom trojkom poručio da više nemaju čemu da se nadaju.