"Igosi" prosuli +13

Košarkaši Igokee upisali su sedmi poraz u regionalnoj ABA ligi. Bh. prvak je u susretu 12. kola poražen u Zadru od istoimenog domaćina sa 69:60 (14:22, 19:17, 17:6, 19:15).

"Igosi" su odigrali sjajno prve dvije dionice, imali plus 13 u jednom trenutku, ali očajna treća četvrtina koštala ih je pobjede. U tom periodu su domaći napravili seriju od 18:2 i dopustili gostima da ubace samo šest poena. U posljednjoj četvrtini Zadar je rutinski priveo meč kraju i tako skočio na peto mjesto, dok se Igokea s omjerom 5-7 nalazi na sedmoj poziciji.

"Čestitam Zadru na pobjedi. Mi smo dosta dugo bili u utakmici, ali za pobjedu nam je nedostajao bolji napadački učinak, pogotovo najiskusnijih igrača. Mi smo mlada ekipa, koja na ovakvim utakmicama skuplja iskustvo i nadam se da će moji igrači iz ovoga izvući pouku", rekao je trener Aleksandrovčana Željko Lukajić.

Domaće je do pobjede vodio Ivan Ramljak sa 12 poena, dok su se kod Igokee istakli Miloš Dimić i Nemanja Krstić, koji su postigli po 13 koševa.

"Smatram da smo olako ispustili plus 13 u drugoj četvrtini. To je bio ključ ovog meča. Zadar je dovoljno iskusna i kvalitetna momčad da bi to propustili kazniti", izjavio je igrač bh. šampiona Miloš Komatina.

Priliku da se vrati na pobjednički kolosijek nakon dva vezana poraza Igokea će imati u subotu, kada u Laktašima dočekuje ekipu Tajfuna.

U posljednjoj utakmici ovog kola Crvena zvezda je bez većih problema savladala Cibonu sa 75:58 i tako se vratila na drugu poziciju. Zvezdu su do devetog trijumfa vodili Marko Simonović sa 19 i Stefan Jović sa 15 koševa. Kod "Cibosa" se istakao Marko Jagodić Kuridža (21).

Crvena zvezda će u nastavku sezone biti znatno pojačana jer je Markusu Vilijamsu istekla suspenzija. Sjajni plej je 12. juna, poslije prve utakmice finala plej-ofa Superlige protiv Partizana, bio pozitivan na doping testu (koristio marihuanu), poslije čega je uslijedila suspenzija od strane FIBA. Novi debi bi trebalo da ima u petak, kada Zvezda u okviru Evrolige igra protiv Himkija.