Jokić solidan u porazu Denvera, Vučević u istoriji Orlanda

Košarkaši Hjustona slavili su kod kuće protiv Denvera sa 125:95 u noći između srijede i četvrtka.

Roketsi su silovito ušli u meč i već poslije prve četvrtine vodili sa 19 poena razlike (36:17).

U nastavku meča su nastavili da dominiraju na terenu, tako da Nagetsima nije bilo dovoljno ni to što su se u posljednje dvije dionice meča trgli, razlike je već bila prevelika, pa su domaćini na kraju slavili sa 30 poena razlike.

Trevor Ariza je sa 25 poena i dva skoka predvodio predvodio Hjuston do pobjede, a slijedili su ga Kris Pol sa 23 poena, dva skoka i 12 asistencija i Džejms Harden sa 21 poenom, osam skokova i devet asistencija.

Srpski košarkaš Nikola Jokić odigrao je 26 minuta za Denver i za to vrijeme postigao 17 poena, šest skokova i tri asistencija. Bolji od njega u poraženom timu bio je jedino Vil Barton, koji je postigao 20 poena i zabilježio šest skokova i tri asistencije.

Minesota je pobijedila Orlando rezultatom 124:118, a Džimi Batler ( 26 poena - tri skokoa - tri asitencije), Taž Gibson ( 24 poena-9 skokova - dve asitencije) i Džef Tig (22 poena - 6 skokova- 11 asistencija) su se istakli u pobjedničkom timu.

Srpski košarkaš Nemanja Bjelica je odigrao sedam minuta za Timbervulvse, ali nije zabilježio učinak, dok je reprezentativac Crne Gore Nikola Vučević zabilježio dabl-dabl 11 koševa - 14 skokova - 4 asistencije - jedan blok, uprkos porazu njegovog tima.

Vučević se sada nalazi na listi pet najboljih blokera u klupskoj istoriji Orlando Medžika.

Nju Orleans je kod kuće slavio protiv San Antonija sa 107:90, a  Entoni Dejvis (29 p - 11s - 4 a) i Demarkus Kazins (24 poena-15 skokova-tri asitencije) su bili najdominantniji u pobjedničkoj ekipi.

U derbiju večeri košarkaši Oklahome su slavili protiv Golden Stejta sa 108:91. Tandere su do pobjede predvodili Rasel Vestbruk (34p-10s-9a) i Karmelo Entoni (22p-5 s-1a), a s druge strane u poraženom timu su se istakli Stef Kari (24p-5s-6a) i Kevin Durant (21p-5s-1a).

Baksi su slavili protiv Sansa rezultatom 113:107, poslije produžetaka, a Kris Midlton je sa 40 koševa, devet skokova i tri asitencije bio najbolji na terenu.

Derik Faros je sa 23 poena, sedam skokova i jednom asitencijom bio najbolji u pobjedi Jute nad Čikagom (110:80).

Dalas je pobijedio Memfis u gostima sa 95:94, a Harison Barns (22p-9s-1a) je bio najbolji u gostujućoj ekipi.

U ostalim mečevima između srijede i četvrtka slavili su Vizardsi, Kavalirsi, Siksersi, Klipersi, Niksi i Hit.

Hornetsi su pobijedili Vizardse poslije produžetaka rezultatom 129:124. Najbolji u poraženoj ekipi bio je Džon Vol sa 31 poenom, 11 asistencija i jednim skokom, dok su u timu pobjednika najbolji bili Džeremi Lamb, koji je zabilježio tripl-dabl 24 poena-26 skokova-13 asistencija, i Dvajt Hauard sa 26 poena, tri asistencije i 13 skokova.

Klivlend je savladao Bruklin sa 119:109, a Lebron Džejms se sa 33 poena (od toga čak 23 u posljednjoj četvrtini), pet skokova i šest asistencija istakao u pobjedničkoj ekipi, dok je kod Netsa najviše poena (20) postigao Holis-Džeferson.

Dejmijan Lilard je sa 30 poena, dvije asistencije i tri skoka predvodio Filadelfiju do pobjede (101:81) nad Portlandom.

Reprezentativac Hrvatske Dario Šarić ubacio je 11 koševa i zabilježio dva skoka i sedam asistencija za Sikserse, dok je reprezentativac BiH Jusuf Nurkić u timu Blejzersa zabilježio dabl-dabl učinak 14 poena-11 skokova i jednu aistenciju.

Klipersi su pobijedili Atlanta u gostima rezultatom 116:103, a Blejk Grifin je blistao na terenu, pa je tako zabilježio tripl-dabl (26 poena-10 skokova-10 asistencija), dok je u domaćoj ekipi najbolji bio Marko Belineli sa 20 poena, dva skoka i tri asistencije.

Košarkaši Bostona su u Majamiju prekinuli svoju seriju od čak 16 pobjeda. Hit je slavio sa 104:98, a Goran Dragić je sa 27 poena, pet skokova i četiri asitencije bio najbolji u domaćem timu.

Kajri Irving je sa 23 poena, tri asistencije i jednim skokom bio najbolji u ekipi Seltiksa.

Niksi su savladali Reptorse rezultatom 108:100, a Hardvej je sa 38 koševa, šest skokova i sedam asitencija predvodio ekipu iz Njujorka do pobjede.