Jokić "vratio" Džordanu za nerviranje na OI, Bobiju manje od minuta

Srpski košarkaš Nikola Jokić pružio je još jednu odličnu partiju u NBA ligi.

Njegov Denver savaldao je Los Anđeles Kliperse sa 123:98, srpski košarkaš proveo je 21 minuta na parketu, zabilježio 19 poena (8/11 iz igre, 1/1 slobodna bacanja), 10 skokova i tri asistencije, uz isto toliko izgubljenih lopti.

On je tokom čitavog meča mučio potivničke igrače, a posebno je probleme pravio centru Klipersa Deandreu Džordanu, koji ga je prilikom jednog duela udario po ruci i zaradio tehničku grešku.

Jokić je rano ušao u problem sa ličnim greškama, a u posljednjoj četvrtini nije igrao, ali tada je Denver već imao veliku prednost.

Nagetsima je ovo četvrta pobjeda u posljednjih pet mečeva i nalaze se na osmom mjestu Zapadne konferencije sa 18 pobjeda i 24 poraza. Klipersi su bježali i drugi poraz i četvrti su na Zapadu sa skorom 29/16.

Drugi srpski centar u NBA ligi Boban Marjanović igrao je nešto manje od minuta u pobjedi svog tima nad Vašingtonom 113:112 i zabilježio dva poena i uhvaćenu loptu.