Kavsi prekinuli crni niz, Vestbruk nastavlja da "uništava"

Košarkaši Denvera pobijedili su Filadelfiju rezultatom 106:98, a srpski reprezentativac Nikola Jokić i dalje pauzira zbog povrede skočnog zgloba.

Domaći su bolje ušli u meč, ali su gosti već u drugoj četvrtini uspjeli da stignu razliku od devet poena i u nastavku meča nametnu svoj tempo.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi je bio Danilo Galinari sa 24 poena, četiri skoka i tri asistencije, dok je reprezentativac Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić na parketu proveo 24 minuta, za kojih je postigao osam poena, imao deset skokova i jednu asistenciju. U timu Filadelfije su najbolji bili Ersan Ilijasova (8sk), Serhio Rodriges (4sk. i 7ast) i hrvatski reprezentativac Dario Šarić (6-12 iz igre, 8sk) sa po 17 poena.

Oklahoma je slavila u Atlanti rezultatom 102:99. Presudna je bila treća četvrtina kada su gosti uspjeli da naprave razliku od 13 poena u svoju korist.

Najbolji u domaćoj ekipi je bio Pol Milsap (24 poena, četiri skoka, pet asistencija), dok je u pobjedničkoj ekipi dominirao Rasel Vestbruk, koji je zabilježio šesti tripl-dabl u nizu sa 32 poena (10-22 iz igre), 13 skokova i 12 asistencija, pa je sada na korak do Majkla Džordana, koji je 1989. vezao sedam tripl-dablova.

Poslije tri uzastopna poraza, Klivlend Kavalirsi su konačno trijumfovali rezultatom 116:112 i to protiv ekipe Toronto Raptorsa.

U ekipi aktuelnog NBA šampiona istakao se Lebron Džejms sa 34 poena, osam skokova i sedam asistencija, Kevin Lav imao je 28 poena i 14 skokova, Irving je dodao 24 poena, dok je kod Toronta ponovo dominirao Demar Derozan sa 31 poenom, četiri skoka i pet asistencija, a Lauri je imao 24 poena i 9 asistencija.

Vašington Vizardsi su bili bolji od Bruklin Netsa, a utakmica je završena rezultatom 118:113. Njujorčani su bolje počeli meč, ali su imali osjetni pad u igri u trećoj četvrtini kada su gosti iz Vašingtona uspjeli da naprave 17 poena razlike.

Najbolji u ekipi Bruklina bio je Bruk Lopes sa 25 poena, šest skokova i pet asistencija, dok je Hrvat Bojan Bogdanović igrao 28 minuta za kojih je imao 18 poena, tri skoka i dvije asistencije. Kod Vizardsa se istakao Džon Vol sa 25 poena, jednim skokom i 13 asistencija.