Košarkaši BiH izgubili od Švedske

ZEnica - Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je u Zenici od Švedske rezultatom 88:70 i na taj način znatno umanjila šanse za plasman u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019. godine.

Naši košarkaši su igrali dobro samo u prvih pet minuta kada su imali prednost 16:9, no od tog trenutka Šveđani su bili ti koji su nametnuli svoj ritam i kontrolisali rezultat.

Prva četvrtina je završena neriješenim rezultatom (23:23) i nakon prvih deset minuta igra naše reprezentacije se raspala, te su Šveđani konstantno imali prednost od desetak poena razlike te na kraju zasluženo slavili rezultatom 88:70.

Najefikasniji u redovima naše reprezentacije bio je Musa sa 12 poena, dok je Švedsku predvodio Massamba sa 20 poena. (klix.ba)