Košarkaši Crvene zvezde odbranili titulu šampiona ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde odbranili su titulu prvaka regionalne ABA lige savladavši Mega Leks sa 3-0 u finalnoj seriji.

Crveno-bijeli su do konačne pobijede stigli u slaboj košarkaškoj predstavi u Sremskoj Mitrovici sa 61:49.

Zvezda je postala tek drugi tim u istoriji takmičenja koji je uspio da odbrani trofej, poslije Partizana koji je to radio pet puta u nizu.

Meč u Mitrovici nije donio željeni košarkaški spektakl, oba tima su igrala slabo, mnogo griješila, promašivala, a Zvezda je Megu slomila minut i po prije kraja.

Zvezda je vodila od starta meča, ali je stizala tek do +6, 7, 8, pa je Mega uspjevala da lako svaki put da se vrati u egal. Međutim, nije imala snage u završnici, kada su crveno-bijeli prvi put stigli do dvocifrene razlike.

Goste je u trećem meču predvodio Kvinsi Miler sa 18 poena i 8 skokova, Amerikanac je bio jedini igrač sa dvocifrenim učinkom u redovima šampiona.

S druge strane igru Mege je "nosio" sjajni Rade Zagorac sa 21 poenom, 6 skokova i 4 ukradene lopte, ali je i izgubio 5 lopti.

Zvezda je osvojila 27. titulu u istoriji, drugu u ABA ligi, a ima još 16 nacionalnih titula, osam Kupova, te jedan Saporta kup.

Mega je ove sezone osvojila Kup Radivoja Koraća, a oba tima očekuje borba za još jedan trofej, u srpskoj Superligi.