Lako je Tanderu kad ima Durenta

N.N. - 13.06.2012 21:40

Košarkaš Kevin Durent predvodio je Oklahoma Siti Tander do pobjede nad Majami Hitom u prvoj utakmici finala plej-ofa NBA lige.

Tander je slavio rezultatom 105:94 (22:29, 25:25, 27:19, 31:21), a Durent je u debitantskom nastupu u finalu zabilježio 36 poena (od toga 17 u posljednjoj četvrtini) i osam skokova. Rasel Vestbruk je trijumfu doprinio sa 27 poena, 11 asistencija i osam skokova, a u poraženom timu bolji od ostalih bili su Lebron Džejms sa 30 poena i devet skokova i Dvejn Vejd, koji je upisao 19 poena i osam asistencija.

Predvođen Lebronom Džejmsom, Majami je kontrolisao i igru i rezultat u prve dvije četvrtine i na odmor otišao sa prednošću od 54:47, ali je domaći tim odlično odigrao u drugom dijelu susreta. Utakmicu je prelomio sredinom posljednje četvrtine, kada je na krilima dvojca Durent - Vestbruk napravio seriju 9:0 za vođstvo od 91:83. Tada je bilo 4.41 minuta do kraja utakmice. Durent i Vestbruk su u drugom poluvremenu postigli 41 poen, a kompletna ekipa Majamija 40.

"Oni su odlično otvorili utakmicu. Imali su lijep protok lopte i postizali su koševe. Mi smo samo htjeli da nastavimo da igramo kako znamo. Trener Skot Bruks nam je svaki put govorio da je utakmica duga i da igramo čvršće i upravo to smo i napravili. Pretpostavljam da smo lošije startovali zbog nervoze, jer je ovo bila prva utakmica", izjavio je Durent.

Zvijezda Majamija Dvejn Vejd zna zašto je njegov tim izgubio:

"Mislim da su u trećoj četvrtini povećali intenzitet u odbrani i jednostavno su napravili više dobrih poteza od nas."

Erik Spoelstra, trener Hita, rekao je da je njegova ekipa loše odigala u fazi odbrane i da zbog toga nije dobro igrala ni u napradu, te dodao:

"To je upravo ono što oni rade, nastavljaju da napadaju. Oni su nemilosrdni."

Druga utakmica finalne serije, koja se igra na četiri dobijene utakmice, na programu je u noći između četvrtka i petka, a domaćini će ponovo biti košarkaši Oklahome.

• 36 ponena Durenta drugi je najveći broj poena u istoriji NBA za igrača koji je igrao svoje prvo finale. Alen Ajverson je 2001. upisao 48.
  • 6 utakmica košarkaši Majami Hita igrali su prošle sezone u finalu NBA lige, kada su poraženi od Dalas Maveriksa.

Ostali naslovi

• Mekejleb najtraženiji

22.09.2014 22:25 - N.N.

Bo Mekejleb, Mikael Želabal, Pops Mensa Bonsu, Milan Mačvan i Majkl Bramos najzvučnija su košarkaška imena koja nemaju klub, prenosi sajt Eurohoops.

• Pobjedom Ulkera završio košarkaški turnir u Zadru

22.09.2014 09:11 - Fena

ZAGREB - Košarkaši turskog Fenerbahče Ulkera pobjednici su velikog košarkaškog turnira u Zadru (Zadar Basketball tournament), koji se protekla tri dana održao u SC Krešimir Ćosić na Višnjiku, a u sinoćnjem finalu pobijedili su Cedevitu rezultatom 75:67.

• Košarkašima Igokee treće mjesto na Spars kupu

20.09.2014 18:28 - Fena

SARAJEVO - Košarkaši Igokee osvojili su treće mjesto na Spars kupu 2014. u Sarajevu.

• Raduljica prihvatio ponudu iz Kine

19.09.2014 12:36 - N.N.

BEOGRAD - Miroslav Raduljica, centar srpske reprezentacije i jedno od otkrovenja nedavno okončanog Mundobasketa, karijeru će nastaviti u Kini, prenosi portal "Sportando".

• Raduljica slavi sa Banjalučanima

18.09.2014 23:30 - Vladimir Grbić

Srpski košarkaški reprezentativac Miroslav Raduljica posjetio je Banjaluku!

• OKK Spars u naredna dva dana domaćin međunarodnog turnira

18.09.2014 22:29 - Dejan Maksimović

Omladinski košarkaški klub Spars u naredna dva dana biće domaćin turnira na kojem će, uz domaćina, našu zemlju predstavljati i aktuelni bh. šampiona Igokea iz Aleksandrovca. "Igosi", kao jedini predstavnik BiH u ABA ligi naredne sezone, svakako su najatraktivnije ime turnira za koji se u Sparsu nadaju da će postati tradicionalan.

• FIBA dozvolila turbane

17.09.2014 22:12 - N.N.

Indira Kaljo, profesionalna košarkašica, koja je rođena u BiH, a sada živi u Sjedinjenim Državama, prije nekoliko mjeseci pokrenula je kampanju u kojoj od FIBA traži da joj omogući da igra u hidžabu. Danas je dobila vijesti koje je željno iščekivala.

• Košarkaški savez BiH dozvoliće nošenje turbana i hidžaba

17.09.2014 15:53 - AA

SARAJEVO - Svjetska košarkaška federacija (FIBA) donijela je odluku na osnovu koje je igračima i igračicama dozvoljeno da nose vjerska obilježja na glavama, poput turbana i hidžaba, a ovo pravilo po automatizmu moglo bi biti primijenjeno na utakmicama i u dvoranama Bosne i Hercegovine.

• Zvijezde, a nasilnici

16.09.2014 21:50 - N.N.

Najgledanije profesionalno sportsko takmičenje u SAD, NFL liga, ima velikih problema zbog nasilja igrača van terena.

• Teodosić: Jedini je Sale vjerovao

16.09.2014 21:22 - Dušan Praštalo

Srpski košarkaš Miloš Teodosić rekao je da je sjajan osećaj biti na balkonu Skupštine Beograda i sa sunarodnicima proslaviti osvajanje srebra na Svjetskom prvenstvu u Španiji. "Orlovima" je u ponedjeljak uveče priređen doček ispred Starog dvora u Beogradu, gdje se okupilo 20.000 ljudi.

• Kingsi povlače Stojakovićev dres

16.09.2014 21:13 - Agencije

NJUJORK - Američki NBA ligaš Sakramento Kings objavio je danas da će povući dres sa brojem 16, kojeg je nosio nekadašnji član tog kluba, srpski košarkaš Predrag Stojaković.

• Svjetski mediji o Svjetskom prvenstvu za košarkaše

15.09.2014 22:45 - N.N.

Svjetski mediji prenose da je selekcija Sjedinjenih Američih Država zasluženo odbranila titulu prvaka svijeta na Mundobasketu u Španiji.

• Đorđević: Presrećan sam i ponosan

15.09.2014 22:42 - N.N.

Selektor Srbije Aleksandar Đorđević bio je prezadovoljan na kraju Svjetskog prvenstva u Španiji. Srbija je u finalu ubjedljivo poražena od SAD (92:129), ali je ostvarila ogroman uspjeh osvajanjem srebra.

• Hiljade navijača dočekalo »orlove«

15.09.2014 21:57 - Agencije

BEOGRAD - Hiljade navijača okupilo se večeras ispred Skupštine Beograda na svečanom dočeku za košarkaše reprezentacije Srbije, koji su osvojili srebro na Svjetskom prvenstvu u Španiji.

Foto
  • »Orlovi« vratili osmijehe

15.09.2014 21:29 - N.N., Foto: A. Čavić

Širom Srbije, Republike Srpske i Crne Gore navijači košarkaške reprezentacije Srbije proslavili su osvajanje srebrne medalje na Svjetskom prvenstvu u Španiji.