Lako je Tanderu kad ima Durenta

N.N. - 13.06.2012 21:40

Košarkaš Kevin Durent predvodio je Oklahoma Siti Tander do pobjede nad Majami Hitom u prvoj utakmici finala plej-ofa NBA lige.

Tander je slavio rezultatom 105:94 (22:29, 25:25, 27:19, 31:21), a Durent je u debitantskom nastupu u finalu zabilježio 36 poena (od toga 17 u posljednjoj četvrtini) i osam skokova. Rasel Vestbruk je trijumfu doprinio sa 27 poena, 11 asistencija i osam skokova, a u poraženom timu bolji od ostalih bili su Lebron Džejms sa 30 poena i devet skokova i Dvejn Vejd, koji je upisao 19 poena i osam asistencija.

Predvođen Lebronom Džejmsom, Majami je kontrolisao i igru i rezultat u prve dvije četvrtine i na odmor otišao sa prednošću od 54:47, ali je domaći tim odlično odigrao u drugom dijelu susreta. Utakmicu je prelomio sredinom posljednje četvrtine, kada je na krilima dvojca Durent - Vestbruk napravio seriju 9:0 za vođstvo od 91:83. Tada je bilo 4.41 minuta do kraja utakmice. Durent i Vestbruk su u drugom poluvremenu postigli 41 poen, a kompletna ekipa Majamija 40.

"Oni su odlično otvorili utakmicu. Imali su lijep protok lopte i postizali su koševe. Mi smo samo htjeli da nastavimo da igramo kako znamo. Trener Skot Bruks nam je svaki put govorio da je utakmica duga i da igramo čvršće i upravo to smo i napravili. Pretpostavljam da smo lošije startovali zbog nervoze, jer je ovo bila prva utakmica", izjavio je Durent.

Zvijezda Majamija Dvejn Vejd zna zašto je njegov tim izgubio:

"Mislim da su u trećoj četvrtini povećali intenzitet u odbrani i jednostavno su napravili više dobrih poteza od nas."

Erik Spoelstra, trener Hita, rekao je da je njegova ekipa loše odigala u fazi odbrane i da zbog toga nije dobro igrala ni u napradu, te dodao:

"To je upravo ono što oni rade, nastavljaju da napadaju. Oni su nemilosrdni."

Druga utakmica finalne serije, koja se igra na četiri dobijene utakmice, na programu je u noći između četvrtka i petka, a domaćini će ponovo biti košarkaši Oklahome.

• 36 ponena Durenta drugi je najveći broj poena u istoriji NBA za igrača koji je igrao svoje prvo finale. Alen Ajverson je 2001. upisao 48.
  • 6 utakmica košarkaši Majami Hita igrali su prošle sezone u finalu NBA lige, kada su poraženi od Dalas Maveriksa.

Ostali naslovi

• Radonjić: Čeka nas velika borba u Zagrebu

28.04.2015 12:47 - Agencije

BEOGRAD - Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić izjavio je da je ekipa veoma motivisana i spremna za veliku borbu koja je očekuje u trećoj utakmici finala plej-ofa ABA lige.

• Bruklin izjednačio protiv Atlante

28.04.2015 09:49 - Agencije

NJUJORK - U nastavku plej ofa američke profesionalne košarkaške lig (NBA) Bruklin je jutros, poslije produžetka, savladao Atlantu sa 120:115 i izjednačio rezultat na 2:2 u četvrtfinalnoj seriji Istočne konferencije.

• Uspješno završen Zvezdin kamp

27.04.2015 18:11 - Srna

ČELINAC - Treći kamp Košarkaškog kluba /KK/ "Crvena zvezda" Beograd održan je u Čelincu, uz tehničku organizaciju banjalučkog KK "Sportlajv".

• Spars u plej-ofu

26.04.2015 22:31 - D.M.

Košarkaši sarajevskog Sparsa osigurali su mjesto među četiri najbolja tima Lige 6 BiH, a samim tim i u polufinalu plej-ofa.

• Zvezda sa 2:0 putuje u Zagreb

26.04.2015 22:22 - Agencije

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su večeras u Beogradu ekipu Cedevite sa 69:65 (22:8, 18:24, 18:16, 11:17) i sa 2:0 poveli u finalu plej-ofa ABA lige.

• Kozara upolufinalu Prve lige RS

26.04.2015 21:16 - M.P.

Košarkaši Radnik BN Basketa i Kozare, te Rogatice i Borca sastaće se u polufinalu plej-ofa Prve lige RS.

• Golden Stejt u polufinalu plej ofa Zapada

26.04.2015 09:05 - Agencije

NJUJORK - Košarkaši Golden Stejta plasirali su se u polufinale plej ofa Zapadne konferencije NBA lige pošto su savladali Nju Orleans sa 4:0 u četvrtfinalnoj seriji.

• Crvena Zvezda povela u finalnoj seriji

25.04.2015 22:55 - N.N.

Košarkaši Crvene Zvezde pobijedili su večeras Cedevitu, rezultatom 68:59 i tako poveli u finalnoj seriji ABA lige.

• Stručnjaci traže talentovane košarkašice

25.04.2015 17:37 - Srna

VLASENICA - Koordinator svih ženskih košarkaških sekcija u Srbiji Zoran Tir izjavio je danas u Vlasenici da ova sredina ima nekoliko veoma talentovanih mladih košarkašica koje su izrazile želju da u budućnosti zaigraju za nacionalnu selekciju Srbije.

• Lame napušta Barselonu

25.04.2015 17:07 - N.N.

Krilni centar Barselone Maćiej Lampe nezadovoljan je svojom ulogom u katalonskom klubu i vjerovatno će otići na kraju sezone.

• Nova pobjeda San Antonija u NBA

25.04.2015 09:34 - Agencije

NJUJORK - U nastavku četvrtfinala plej ofa Zapadne konferencije američke profesionalne košarkaške lige (NBA) San Antonio je jutros savladao Kliperse iz Los Anđelesa sa 100:73 i poveo sa 2:1 u seriji u kojoj se igra do četiri pobjede.

• Zvezda i Cedevita počinju borbu za prsten ABA lige

25.04.2015 08:34 - Agencije

BEOGRAD - Utakmicom između Crvene zvezde i Cedevite u Beogradu počinje finalna serija plej-ofa košarkaške ABA lige.

• Printezis trojkom šokirao »Barsu«

24.04.2015 22:45 - N.N.

Košarkaši Olimpijakosa i Reala plasirali su se na završni turnir Evrolige.

• Titula na talonu

24.04.2015 22:25 - N.N.

Finalna serija plej-ofa ABA lige počinje u subotu (21 čas) u "Pioniru", gdje će Crvena zvezda ugostiti Cedevitu.

• Klivlend, Čikago i Golden Stejt na korak od polufinala

24.04.2015 09:58 - Agencije

NJUJORK - U nastavku četvrtfinala plej ofa Zapadne konferencije američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Golden Stejt je jutros kao gost savladao Nju Orleans, poslije produžetka, sa 123:119 i poveo sa 3:0 u seriji u kojoj se igra do četiri pobjede.