Lako je Tanderu kad ima Durenta

N.N. - 13.06.2012 21:40

Košarkaš Kevin Durent predvodio je Oklahoma Siti Tander do pobjede nad Majami Hitom u prvoj utakmici finala plej-ofa NBA lige.

Tander je slavio rezultatom 105:94 (22:29, 25:25, 27:19, 31:21), a Durent je u debitantskom nastupu u finalu zabilježio 36 poena (od toga 17 u posljednjoj četvrtini) i osam skokova. Rasel Vestbruk je trijumfu doprinio sa 27 poena, 11 asistencija i osam skokova, a u poraženom timu bolji od ostalih bili su Lebron Džejms sa 30 poena i devet skokova i Dvejn Vejd, koji je upisao 19 poena i osam asistencija.

Predvođen Lebronom Džejmsom, Majami je kontrolisao i igru i rezultat u prve dvije četvrtine i na odmor otišao sa prednošću od 54:47, ali je domaći tim odlično odigrao u drugom dijelu susreta. Utakmicu je prelomio sredinom posljednje četvrtine, kada je na krilima dvojca Durent - Vestbruk napravio seriju 9:0 za vođstvo od 91:83. Tada je bilo 4.41 minuta do kraja utakmice. Durent i Vestbruk su u drugom poluvremenu postigli 41 poen, a kompletna ekipa Majamija 40.

"Oni su odlično otvorili utakmicu. Imali su lijep protok lopte i postizali su koševe. Mi smo samo htjeli da nastavimo da igramo kako znamo. Trener Skot Bruks nam je svaki put govorio da je utakmica duga i da igramo čvršće i upravo to smo i napravili. Pretpostavljam da smo lošije startovali zbog nervoze, jer je ovo bila prva utakmica", izjavio je Durent.

Zvijezda Majamija Dvejn Vejd zna zašto je njegov tim izgubio:

"Mislim da su u trećoj četvrtini povećali intenzitet u odbrani i jednostavno su napravili više dobrih poteza od nas."

Erik Spoelstra, trener Hita, rekao je da je njegova ekipa loše odigala u fazi odbrane i da zbog toga nije dobro igrala ni u napradu, te dodao:

"To je upravo ono što oni rade, nastavljaju da napadaju. Oni su nemilosrdni."

Druga utakmica finalne serije, koja se igra na četiri dobijene utakmice, na programu je u noći između četvrtka i petka, a domaćini će ponovo biti košarkaši Oklahome.

• 36 ponena Durenta drugi je najveći broj poena u istoriji NBA za igrača koji je igrao svoje prvo finale. Alen Ajverson je 2001. upisao 48.
  • 6 utakmica košarkaši Majami Hita igrali su prošle sezone u finalu NBA lige, kada su poraženi od Dalas Maveriksa.

Ostali naslovi

• Amerikanka igra za reprezentaciju Srbije

02.03.2015 14:19 - Agencije

BEOGRAD - Američka košarkašica Danijel Nikol Pejdž će u nastavku karijere nositi dres reprezentacije Srbije, saopštio je nacionalni savez.

• Igokea gostuje kod Levskog

02.03.2015 12:16 - N.N.

Košarkaši Igokee gostuju večeras od 18 časova u Sofiji kod ekipe Levskog u okviru 23. kola ABA lige.

• Hjuston bolji od Klivlenda, Klipersi slavili u Čikagu

02.03.2015 10:27 - Agencije

NJUJORK - Košarkaši Hjustona pobijedili su poslije produžetka Klivlend sa 105:103, a prethodnu noću u NBA ligi obiležio je i trijumf Los Anđeles Klipersa protiv Čikaga (96:86).

• Lukajić: Bugari se ne boje ni Lejkersa

01.03.2015 21:48 - D.Pr.

Košarkaši Igokee gostuju kod Levskog u 23. kolu ABA lige, a trener Aleksandrovčana Željko Lukajić imao je samo riječi hvale za bugarsku ekipu, bez obzira na to što se nalazi na začelju tabele sa samo jednom pobjedom.

• Sloboda i Široki sve bliži Ligi za prvaka

01.03.2015 21:25 - D. Maksimović

Veoma važne pobjede u 19. kolu Lige 12 BiH ostvarili su košarkaši tuzlanske Slobode i Širokog, čime su došli korak bliže plasmanu u Ligu za prvaka.

• Partizan dobio derbi

01.03.2015 21:01 - Agencije

BEOGRAD - Košarkaši Partizana savladali su večeras u Beogradu ekipu gradskog rivala Crvene zvezde sa 77:63 (15:17, 23:16, 21:8, 18:22), u derbi utakmici 23. kola regionalne Jadranske lige.

• Olimpija lako savladala MZT

01.03.2015 19:14 - N.N.

Košarkaši Olimpije savladali su MZT rezultatom 57:76 i tako ostvarili su trinaestu pobedu u tekućoj sezoni ABA lige.

• Zvezda na završnom turniru

01.03.2015 18:38 - Agencije

BEOGRAD - Juniorski košarkaški tim Crvene zvezde plasirao se na završni turnir Evrolige pošto je danas u finalnoj utakmici kvalifikacionog turnira u Beogradu pobjedio ekipu Partizana sa 73:51 (19:13, 21:18, 13:10, 20:10).

• Umro bivši NBA igrač Entoni Mejson

28.02.2015 17:20 - Agencije

NJUJORK - Bivši NBA košarkaš i nekadašnji član Njujork Niksa Entoni Mejson preminuo je u 48. godini od posljedica srčanog udara, prenio je danas ESPN.

• Radonjić: Bićemo motivisani, baš kao i Partizan

28.02.2015 15:41 - Agencije

BEOGRAD - Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić ocijenio je danas da očekuje težak meč protiv Partizana u ABA ligi, ali da vjeruje u pobjedu svog tima.

• Olimpijakos očekivano, Alba namučila Barselonu

27.02.2015 23:26 - Agencije

ATINA - Košarkaši Olimpijakosa savladali su večeras kod kuće ekipu Unikahe sa 77:72, dok je Barselona tek u produžetku slavila protiv Albe (92:82), u utakmicama 8. kola Top 16 faze Evrolige.

• Mega Leks iznenadio Cedevitu u Zagrebu

27.02.2015 21:43 - Agencije

ZAGREB - Košarkaši Mega Leksa savladali su u Zagrebu ekipu domaće Cedevite sa 107:103 poslije produžetka (15:21, 23:19, 30:16, 20:32 - 19:15), u prvoj utakmici 23. kola regionalne Jadranske lige.

• Bogdanović i Fenerbahče srušili CSKA u Moskvi

27.02.2015 21:10 - N.N.

MOSKVA - Košarkaši Fenerbahčea savladali su večeras u Moskvi ekipu domaćeg CSKA sa 81:75 (17:10, 22.27, 20:21, 22:17) u utakmici top 16 faze Evrolige, a među najzaslužnijima za trijumf gostiju bio je reprezentativac Srbije Bogdan Bogdanović.

• Marjanović: Partizan odmorniji, ali idemo na pobedu

27.02.2015 16:55 - Agencije

BEOGRAD - Košarkaš Crvene zvezde Boban Marjanović rekao je danas da će njegova ekipa ići na pobjedu protiv Partizana, iako taj meč za crveno-bele nema takmičarski značaj