Memfis u produžetku savladao Oklahomu

NJUJORK - U drugoj utakmici četvrtfinala plej ofa Zapadne konferencije američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Memfis je jutros savladao Oklahomu poslije produžetka sa 111:105 (16:24, 27:22, 22:22, 34:31, 6:12) i izjednačio rezultat na 1:1 u seriji u kojoj se igra do četiri pobjede.

Do izjednačenja, takođe na Zapadu, došli su i Klipersi koji su se u potpunosti revanširali Golden Stejt za poraz u prvoj utakmici, deklasiravši ga sa 138:98 (31:20, 36:21, 38:32, 33:25).

Zek Randolf sa 25 i Majk Konli sa 19 koševa bili su najzaslužniji za pobjedu Memfisa koji je već poslije druge utakmice anulirao prednost domaćeg terena koju je Oklahoma imala uoči početka serije.

Na suprotnoj strani Kevin Durent je ubacio 36 a Rasel Vestbruk 29 poena, ali se nijedan nije istakao preciznošću. Durent je pogodio 12 od 28 šuteva, a Vestbruk 11 iz istog broja pokušaja.

Naredna utakmica igra se u noći između četvrtka i petka u Memfisu.

U Stejpls centru Klipersi ovog puta nisu ostavili ni promil šanse "ratnicima". Ishod je bio poznat već na poluvremenu na koje je domaćin otišao sa "viškom" od 26 koševa (67:41).

Centralna figura utakmice bio je Blejk Grifin sa 35 poena. U poraženom Golden Stejtu istakao se Stef Kari sa 24, od čega je 20 koševa postigao u drugom poluvremenu kada je susret već bio odlučen.

Naredni meč Golden Stejta i Klipersa igra se u noći između četvrtka i petka u Ouklendu.