Memfis zaustavljen u Klivlendu

NJUJORK - U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Klivlend je jutros savladao Memfis sa 105:91, a faktor iznenađenja u pobjedničkom timu bio je Dion Vejters koji je postigao 21 poen, od čega 13 u poslednjoj četvrtini.

Lebron Džejms i Kajri Irving do sada su preuzimali svu odgovornost u trenucima kada se rezultat "lomio", ali ovog puta to je bio Vejters koji je u potpunosti opravdao ukazano povjerenje.

Naravno da bi Klivlend znatno teže došao do pobjede da Džejms i Irving nisu bili na uobičajenom nivou. Džejms je, uz 26 koševa, imao i 11 asistencija, dok je Irving utakmicu završio sa 17 poena i 12 pravovremenih dodavanja. Zapaženu rolu u pobjedničkom timu imao je i Brazilac Anderson Varežao sa 18 koševa.

Na suprotnoj strani igrao je "samo" španski reprezentativac Mark Gasol. Sa 23 poena bio je najefikasniji igrač svog tima. Sa 11 uhvaćenih lopti prvi skakač utakmice, a sa pet asistencija praktično i prvi plejmejker Memfisa.

Sa skorom od 21 pobjede i šest poraza Memfis je i dalje najuspješniji tim Jugozapadne divizije, ali tek treći po uspješnosti u Zapadnoj konferenciji. Ispred njega su samo Golden Stejt (22-3) i Portland (22-6).