Metalac slavio protiv Partizana u dramatičnoj završnici

VALJEVO - Košarkaši Metalca pobijedili su večeras u Valjevu ekipu Partizana sa 67:64 (14:23, 14:14, 28:13, 11:14), u posljednjoj utakmici 1. kola regionalne ABA lige.

Domaćin se bolje snašao u dramatičnoj završnici susreta i izborio trijumf poenima Marka Jošila nepune dvije sekunde prije kraja.

Imao je Partizan priliku da iskoristi napad prije zvuka sirene, ali je Vanji Marinkoviću iskliznula lopta prilikom prijema iz auta.

Oba tima igrala su sa mnogo oscilacija; crno-bijeli su bili ubjedljiviji u prvom poluvremenu, ali su se Valjevci razmahali u nastavku i preokrenuli rezultat.

U posljednjoj četvrtini vođena je potpuno neizvjesna borba. Međutim, izabranici Petra Božića nisu bili skoncentrisani u odlučujućim trenucima, pa je Metalac zasluženo došao do bodova.

Domaćina su predvodili Kutlešić sa 15, Malešević sa 14 i Jošilo sa 11 poena, dok su u Partizanu najefikasniji bili Cvetković sa 13 i Vitkovac sa 11 koševa.

Ranije danas u duelu debitanata u regionalnom takmičenju Tajfun je slavio protiv Sutjeske - 71:68 (16:20, 15:18, 20:15, 20:15), dok je Cedevita rutinski nadigrala Igokeu - 67:56 (16:12, 20:9, 17:23, 14:12).

Odigrano u četvrtak: Crvena zvezda - Mega Leks 76:70, Budućnost - Krka 81:65, Olimpija - MZT Skoplje 91:76, Zadar - Cibona 62:53.

U mečevima 2. kola ABA lige već u subotu sastaju se Crvena zvezda - Budućnost (17 sati) i Krka - Zadar (19), u nedjelju igraju Mega Leks - Partizan (17), MZT Skoplje - Metalac (19), Cibona - Tajfun (19) i Sutjeska - Cedevita (21), a u ponedjeljak Igokea - Olimpija (21).