Novi dabl-dabl Jokića, Denver bolji od Oklahome

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Oklahoma siti Tander rezultatom 102:94, uz još jedan dabl-dabl učinak Nikole Jokića.

Srpski košarkaš počeo je meč veoma loše, brzo je zaradio dva faula i u prvom poluvremenu je ubacio samo četiri poena, ali se probudio u nastavku i završio je sa 15 poena (7-16), 11 skokova i 3 asistencije za nešto manje od 28 minuta na parketu.

Uz to, Jokić je i riješio pitanje pobjednika pošto je 52 sekunde prije kraja poslije skoka u napadu pogodio za 100:92.

Denver je ostvario četvrtu pobjedu u posljednjih pet mečeva i sada ima skor 7-5, dok je Oklahoma na negativnih 4-7.

Kingsima drama, Bogdan solidan, Šarić bolji

Košarkaši Sakramenta pobijedili su Filadefliju kod kuće rezultatom 109:108, a solidnu partiju u domaćem timu odigrao je ruki Bogdan Bogdanović.

Srpski reprezentativac počeo je veoma loše, imao je prvo 0-5, pa 1-8 na poluvremenu, ali se probudio u trećoj dionici i na kraju je završio sa 9 poena (3-10), 3 skoka i 2 asistencije ta 22 i po minuta.

Iako je odigrao odličnu treću dionicu, Bogdanović nije ulazio u posljednjoj kada se meč lomio.

U posljednjih 12 minuta ekipe su se nekoliko puta smjenjivale u vođstvu, a pobjedu Kingsima u dramatičnoj završnici donio je De‘Aron Foks poenima 14 sekundi prije kraja, pošto je Embid na drugoj strani promašio šut za pobjedu u posljednjoj sekundi.

Dario Šarić ostvario je dabl-dabl za 34 minuta – 13 poena uz 10 skokova i 2 asistencije.

Kingsi sada imaju skor 2-9, a Siksersi 7-4.