Nurkićevih pet poena u debiju

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je prvu utakmicu u NBA ligi, a noć između srijede i četvrtka obilježio je i Pau Gasol, koji je debitovao za Čikago.

Nurkić je u pobjedi Denvera nad Detroitom od 89:79 učestvovao sa pet poena i sedam skokova, a na terenu je proveo nešto manje od 13 minuta. Najbolji u Nagetsima bio je Kenet Farid sa 22 poena i 17 skokova, dok je u poraženoj ekipi bolji od ostalih bio Džoš Smit sa 25 poena.

Bivši košarkaš Los Anđeles Lejkersa Pau Gasol u prvom meču za Čikago u NBA ligi upisao je 21 poen i 11 skokova. Osim njega, važnu ulogu u pobjedi Bulsa nad Njujorkom (104:80) imao je Taj Gibson, koji je postigao 22 poena.

Karmelo Entoni je sa 14 poena bio najefikasniji u Njujorku, a dvocifren učinak imao je još samo Amar Stodmajer sa 12 poena.

"Osramoćen? Ne, nisam. Bićemo bolji. Vjerujem u to", istakao je Entoni.

Los Anđeles Lejkersi su upisali drugi poraz, pošto su u drugom meču ove sezone izgubili kao gosti od Finiksa sa 99:119. Kobi Brajant je odigrao dobar meč, ali njegov 31 poen (šut iz igre 25-11) nije pomogao da tim dođe do prvog trijumfa. Pitanje pobjednika riješeno je u trećoj četvrtini (39:24), u kojoj je Goran Dragić postigao 12 od svojih 18 poena. Najbolji u redovima domaćina bio je Ajzea Tomas, debitant u timu, sa 23 poena.

Golden Stejt je nadigrao Sakramento (95:77) bez srpskog košarkaša Nemanje Nedovića, koji je bio na klupi, dok je Ognjen Kuzmić za šest i po minuta napravio četiri faula i zabilježio skok. Bh. košarkaš Mirza Teletović je sa 20 poena bio najefikasniji u Bruklinu, ali će duel sa Bostonom pamtiti po porazu. Domaći tim je slavio rezultatom 121:105, a do pobjede u prvom ovosezonskom meču predvodio ga je Keli Olinik sa 19 poena.

Majami je pobijedio Vašington 107:95, uz 26 poena i 15 skokova Krisa Boša, Hjuston predvođen Dvajtom Hauardom (22 poena, 18 skokova) je savladao Jutu 104:93, a Lamarkus Oldridž je postigao 27 poena u trijumfu Portlanda (106:89) nad Oklahomom, koja nije mogla da računa na povrijeđenog Kevina Duranta. Odličan nastup imao je igrač Oklahome Rasel Vestbruk, koji je postigao 38 poena. Šarlot predvođen Kembom Vokerom (26 poena) i Marvinom Vilijamsom (19) pobijedio je nakon produžetka Milvoki sa 108:106.

Rezultati

Šarlot - Milvoki 108:106 (produžetak), Indijana - Filadelfija 103:91, Boston - Bruklin 121:105, Majami - Vašington 107:95, Toronto - Atlanta 109:102, Memfis - Minesota 105:101, Čikago - Njujork 104:80, Denver - Detroit 89:79, Hjuston - Juta 104:93, Finiks - Los Anđeles Lejkers 119:99, Golden Stejt - Sakramento 95:77, Portland - Oklahoma 106:89.