Odbojkaši iz Hrvatske otvorili EP porazom od Francuza

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija otvorila je Evropsko prvenstvo koje se održava u Italiji i Bugarskoj uvjerljivim porazom od Francuske 0-3 (24-26, 14-25, 22-25).

Osvajači Svjetske lige u Torinu su ostavili malo prostora ovoj reprezentaciji za bilo kakvo iznenađenje iako je Hrvatska vrlo dobro otvorila sami meč.

Imala je Hrvatska u prvom setu vodstvo 24-22, ali nije bilo mirnoće i sabranosti da se posao mirno privede kraju. Zahvaljujući pogreškama Hrvatske na prijemu, Francuska radi seriju od 4-0 i dobiva prvi set.

Francuzi su u drugom setu dodali gas i lakoćom poveli 2-0, a u trećem je setu Hrvatska je bila na 21-22, ali je onda izgubila tri boda za glatki poraz u svom prvom nastupu na evropskoj smotri. Hrvatsku u drugom kolu čeka utakmica protiv domaćina Italije, a susret je na rasporedu sutra u 20:30 sati.