Pešić: Zakazali u odbrani

N.N. - 13.06.2012 19:02

Košarkaši Partizana poveli su sa 2:1 u finalnoj seriji Superlige Srbije protiv Crvene zvezde pošto su utorak naveče pobijedili sa 78:72 (18:16, 29:21, 15:11, 16:24).

Najefikasniji kod "crno-bijelih" bio je Vladimir Lučić sa 19 poena, a u Zvezdi Bojan Popović sa 14 poena. Zvezda nije nijednom vodila, u dva navrata je uspjela da izjednači, ali je u finišu mogla da preokrene pošto je na dva minuta prije kraja meča prišla na tri poena zaostatka.

"Moram da pohvalim igrače koji su igrali požrtvovano i koncentrisano. Čestitam im na dobroj energiji, jer je u njoj ključ pobede. Pred kraj smo imali veliki pad pri velikoj razlici, međutim, igramo bez prvog centra Raška Katića", rekao je Vladimir Jovanović, tremer Partizana.

Košarkaš Zvezde Vuk Radivojević rekao je da njegov tim mora da igra onako kako je igrao u posljednjoj četvrtini, dok je Petar Božić iz Partizana dodao:

"Drugi meč je bio primer kako ne treba da igramo, to smo ispravili, ali smo opet imali prazne minute. Ipak, u odlučujućim minutima bili smo sigurni i zasluženo smo pobedili."

Trener Zvezde Svetislav Pešić ocijenio je da je njegova ekipa zakazala u odbrani.

"Totalno smo zakazali u odbrani, a ona daje sigurnost igračima da donose dobre odluke u napadu. Primili smo 29 poena u drugoj četvrtini, a za poslednje dve ukupno toliko. Ipak, bili smo blizu da preokrenemo rezultat, ali je Partizan zasluženo pobedio. Nismo izdržali pritisak i previše smo gledali posle kraja napada u pravcu sudija i bez razloga tražili nekakvu pomoć. Ostaje nam da se pripremimo i dobijemo sledeću utakmicu", rekao je Pešić.

On je kazao da je suđenje bilo mnogo bolje nego na prethodnim derbijima i dodao:

"Sudije su dosta dobro kontrolisale sebe i utakmicu i zaslužio sam tehničku grešku koju sam dobio", kazao je Pešić.

U duelu vječitih nisu izostale ni tenzije. Često su u teren ubacivani razni predmeti i petarde, a obje "klupe" su često bučno reagovale na odluke sudija. U jednom trenutku došlo je do verbalnog obračuna uz aut liniju trenera Partizana Vladimira Jovanovića i tim-menadžera Crvene zvezde Nebojše Ilića, ali su sudije smirile situaciju bez tehničkih greški.

Naredni duel "vječitih" rivala igraće se u petak u 20 časova u Železniku, pošto je hala "Pionir" zauzeta za utakmicu ženske odbojkaške reprezentacije Srbije u gran priju protiv Argentine. Titulu će osvojiti ekipa koja prva dođe do tri pobjede.

Ostali naslovi

• Igokea prekida crnu seriju

30.01.2015 22:01 - N.N.

Košarkaši Igokee dočekuju u ponedjeljak Metalac i svi u redovima Aleksandrovčana nadaju se pobjedi i prekidu neugodne serije od pet poraza.

• Zvezda ostala u igri

30.01.2015 21:30 - N.N.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Albu rezultatom 86:69, u 5. kolu top 16 faze Evrolige. "Crveno-bijeli" su oduševili navijače u ispunjenom "Pioniru" ostvarivši prvu pobjedu u top 16, kojom su uhvatili priključak u borbi za četvrtfinale.

• Vejd tri nedjelje van terena

30.01.2015 11:46 - Agencije

MAJAMI - Košarkaš Majami Hita Dvejn Vejd zbog povrede zadnje lože na meču protiv Milvokija biće van terena oko tri nedjelje i neizvjestan je njegov nastup na "Ol star" vikendu, saopšteno je na sajtu NBA lige.

• Lejkersi bolji od Bulsa

30.01.2015 09:01 - Agencije

NJUJORK - U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Lejkersi su jutros u Los Anđelesu savladali Čikago sa 123:118, ali tek poslije dva produžetka.

• Mladi košarkaši na turniru u Turskoj

30.01.2015 08:50 - Fena

SARAJEVO - Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine od 31. januara do 7. februara učestvuje na ''TBF International'' turniru u Turskoj.

• Zvezda najavila novu žalbu Evroligi

29.01.2015 15:45 - Agencije

BEOGRAD - Košarkaši klub Crvena zvezda najavio je danas da će se žaliti na odluku Drugostepene komisije Evrolige, koja je ublažila novčanu kaznu crveno-belima zbog incidenata uoči utakmice sa Galatasarajem u Istanbulu.

• Evroliga smanjila kaznu, Zvezda plaća 30.001 evro

29.01.2015 13:38 - Agencije

BARSELONA - Nezavisna komisija Evrolige djelimično je prihvatila žalbu Crvene zvezde u vezi kazne zbog incidenata tokom utakmice sa Galatasarajem u Istanbulu.

• Fenomenalni Kajri Irving

29.01.2015 10:35 - Agencije

NJUJORK - Fenomenalna partija plejmejkera Klivlenda Karija Irvinga i 17. uzastopna pobjeda Atlante obilježili su noć između utorka i srijede u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta (NBA).

• Evroliga: Zvezda dočekuje Albu

29.01.2015 09:36 - N.N.

Košarkaši Crvene zvezde Telekom nastavljaju takmičenje u Evroligi.

• Minesota otpustila Raduljicu

29.01.2015 09:19 - Agencije

MINEAPOLIS - Uprava NBA ligaša Minesote Timbevulvsa okončala je danas saradnju sa košarkaškim reprezentativcem Srbije Miroslavom Raduljicom.

• EK: Prolaz Lokomotive i Karšijake, poraz Budućnosti

28.01.2015 23:09 - N.N.

U srijedu su na programu bile utakmice četvrtog kola druge faze Evrokupa posle kog su košarkaši Lokomotive Kuban već izborili plasman u osminu finala pošto su bili bolji od Nansija i nastavili pobjednički niz.

• Čikago zaustavio Golden Stejt

28.01.2015 09:34 - Agencije

NJUJORK - U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) jutros je odigrano šest utakmica i u svih šest, što je kuriozitet, uspješniji su bili gostujući timovi.

• Kraj sezone za Brajanta

27.01.2015 23:55 - N.N.

Najbolji košarkaš LA Lejkersa Kobi Brajant definitivno je završio sezonu, potvrdio je njegov klub na zvaničnom sajtu. Brajant će sutra operisati rame, nakon povrede koju je obnovio na meču protiv Nju Orleansa prošle sedmice.

• Incidenti nakon Zvezdinog slavlja

27.01.2015 21:41 - N.N.

Tim menadžer Košarkaškog kluba Crvena zvezda Nebojša Ilić potvrdio je da je nakon utakmice protiv ekipe Budućnosti u Podgorici došlo do manjeg incidenta ispred svlačionice.

Foto
  • Poraz i pobjeda Kozare

26.01.2015 22:38 - M.P.

Košarkaši Kozare iz Gradiške pobijedili su Gacko u prvoj utakmici 13. kola Prve lige Republike Srpske.