Pešić: Zakazali u odbrani

N.N. - 13.06.2012 19:02

Košarkaši Partizana poveli su sa 2:1 u finalnoj seriji Superlige Srbije protiv Crvene zvezde pošto su utorak naveče pobijedili sa 78:72 (18:16, 29:21, 15:11, 16:24).

Najefikasniji kod "crno-bijelih" bio je Vladimir Lučić sa 19 poena, a u Zvezdi Bojan Popović sa 14 poena. Zvezda nije nijednom vodila, u dva navrata je uspjela da izjednači, ali je u finišu mogla da preokrene pošto je na dva minuta prije kraja meča prišla na tri poena zaostatka.

"Moram da pohvalim igrače koji su igrali požrtvovano i koncentrisano. Čestitam im na dobroj energiji, jer je u njoj ključ pobede. Pred kraj smo imali veliki pad pri velikoj razlici, međutim, igramo bez prvog centra Raška Katića", rekao je Vladimir Jovanović, tremer Partizana.

Košarkaš Zvezde Vuk Radivojević rekao je da njegov tim mora da igra onako kako je igrao u posljednjoj četvrtini, dok je Petar Božić iz Partizana dodao:

"Drugi meč je bio primer kako ne treba da igramo, to smo ispravili, ali smo opet imali prazne minute. Ipak, u odlučujućim minutima bili smo sigurni i zasluženo smo pobedili."

Trener Zvezde Svetislav Pešić ocijenio je da je njegova ekipa zakazala u odbrani.

"Totalno smo zakazali u odbrani, a ona daje sigurnost igračima da donose dobre odluke u napadu. Primili smo 29 poena u drugoj četvrtini, a za poslednje dve ukupno toliko. Ipak, bili smo blizu da preokrenemo rezultat, ali je Partizan zasluženo pobedio. Nismo izdržali pritisak i previše smo gledali posle kraja napada u pravcu sudija i bez razloga tražili nekakvu pomoć. Ostaje nam da se pripremimo i dobijemo sledeću utakmicu", rekao je Pešić.

On je kazao da je suđenje bilo mnogo bolje nego na prethodnim derbijima i dodao:

"Sudije su dosta dobro kontrolisale sebe i utakmicu i zaslužio sam tehničku grešku koju sam dobio", kazao je Pešić.

U duelu vječitih nisu izostale ni tenzije. Često su u teren ubacivani razni predmeti i petarde, a obje "klupe" su često bučno reagovale na odluke sudija. U jednom trenutku došlo je do verbalnog obračuna uz aut liniju trenera Partizana Vladimira Jovanovića i tim-menadžera Crvene zvezde Nebojše Ilića, ali su sudije smirile situaciju bez tehničkih greški.

Naredni duel "vječitih" rivala igraće se u petak u 20 časova u Železniku, pošto je hala "Pionir" zauzeta za utakmicu ženske odbojkaške reprezentacije Srbije u gran priju protiv Argentine. Titulu će osvojiti ekipa koja prva dođe do tri pobjede.

Ostali naslovi

• Željko Obradović: Verujem da ću produžiti ugovor

31.03.2015 21:45 - Agencije

Željko Obradović, najtrofejniji evropski košarkaški trener, potvrdio je danas da će uskoro produžiti saradnju s turskim Fenerbahčeom.

• Toronto uspješniji od Hjustona

31.03.2015 09:42 - Agencije

NJUJORK - U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige Toronto je jutros savladao Hjuston sa 99:96 i ostvrio 44. pobjedu u šampionatu u kojem je, osam utakmica prije kraja ligaškog dijela takmičenja, doživjeo i 30 poraza.

• ŽKK Igokea šampion RS

30.03.2015 19:52 - M.P.

ALEKSANDROVAC - Košarkašice Igokee osvojile su titulu šampiona Republike Srpske i izborile pravo nastupa u ligi Bosne i Hercegovine naredne sezone.

• Bjelica MVP Evrolige u martu

30.03.2015 15:19 - Agencije

BARSELONA - Košarkaš Fenerbahčea Nemanja Bjelica proglašen je za najkorisnijeg igrača Evrolige u martu, saopšteno je danas na sajtu elitnog klupskog takmičenja.

Video
  • Košarkaši Zvezde ubjedljivi protiv Mega Leksa

29.03.2015 22:30 - Agencije

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras u Beogradu ekipu Mega Leksa sa 107:83 (28:26, 27:21, 28:22, 24:14), u utakmici prvog kola Superlige Srbije.

• Golden stejt ostvario 60. pobjedu

29.03.2015 10:33 - Agencije

NJUJORK - U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) jutros, po našem vremenu, odigrano je pet utakmica a pobjedu kao gost ostvario je samo Golden Stejt savladavši Milvoki sa 108:95.

• Igokea pobjedom započela odbranu titule u Ligi 6

28.03.2015 21:38 - N.N.

Košarkaši Igokee savladali su ekipu Leotara u Laktašima, rezultatom 88:58, u utakmici prvog kola Lige 6.

• Lorbek: Nećemo podleći pritisku

28.03.2015 16:22 - Agencije

ZAGREB - Predsjednik košarkaške ABA lige Radovan Lorbek odgovorio je treneru Partizana Dušku Vujoševiću i poručio da rukovodstvo lige neće podleći pritisku koji se stvara pred početak plej-ofa regionalnog takmičenja.

• Đentile MVP u 12. kolu Evrolige

28.03.2015 14:45 - N.N.

Košarkaš Emporio Armanija Alesandro Đentile ponio je titulu najkorisnijeg igrača 12. kola top 16 faze Evrolige.

• Mitrović: Mega je tradicionalno neugodan protivnik

28.03.2015 14:29 - Agencije

BEOGRAD - Kapiten košarkaša Crvene zvezde Luka Mitrović rekao je da su "crveno-bijeli" silno motivisani da pobijede tradicionalno neugodnu ekipu Mega Leksa i prvenstvo započnu trijumfalno.

• Kari predvodio Golden Stejt do nove pobjede

28.03.2015 09:16 - Agencije

NJUJORK - U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Golden Stejt je jutros savladao Memfis sa 107:84 i ostvario 59. pobjedu u tekućem šampionatu u kojem je doživio svega 13 poraza.

• Pobjede Panatinaikosa i Real Madrida

28.03.2015 08:22 - Agencije

BEOGRAD - Košarkasi Panatinaikosa i Real Madrida zabilježili su pobjede u preostalim utakmicama 12. kola Top 16 faze Evrolige.

• Igokea čeka Trebinje 03

28.03.2015 08:10 - M.P.

Košarkašice Igokee i Trebinja 03 u nedjelju igraju prvu utakmicu plej-ofa Prve lige Republike Srpske, a meč će biti igran u Aleksandrovcu sa početkom u 14.30.