Rukometaši Borac m:tela bolji od lidera SEHA lige

BANJALUKA - Rukometaši Borac m:tela pobijedili su u Banjaluci slovački Tatran iz Prešova sa 24:23 (10:14) u 11. kolu SEHA Gazprom lige.

Bosanskohercegovački prvak ostvario je  drugu ovosezonsku  pobjedu u regionalnom takmičenju, iznenadivši favoriziranu slovačku ekipu, koja je lider na tabeli.

U većem dijelu susreta gosti su držali prednosti, koja je u nekoliko navrata iznosila šest golova, ali su se Banjalučani u završnici uspjeli vratiti u igru i serijom 5:0  preokrenuti rezultat u svoju korist na 22:21 (56. minuta). U finišu susreta Slovaci su tri puta stizali minimalnu prednost bh. tima, a u posljednjoj  minuti su preko Viacheslava Sadovyja poravnali rezultat na 23:23. Gol koji je odlučio pobjednika postigao je Stefan Janković, večaras bio najbolji igrač u redovima Banjalučana sa šest golova.

Kod Slovaka nejefikasniji su bili Oliver Rebak i Radoslav Antl takođe sa po šest golova.

Naredni susret rukometaši Borac m:tela igraju 9. decembra u Banjaluci gdje dočekuju Spartak Vojput.