Sjajni Jokić i Bogdanović, raspucao se Teletović

Odlična partija Nikole Jokića nije pomogla Denveru da na svom terenu izbjegne poraz od Vašingtona - 109:104.

Trener Nagetsa Majk Meloun tražio je od Jokića da "uzima više šuteva", a srpski centar mu je ispunio želju tako što je odigrao najbolji meč u sezoni i za 35 minuta na terenu postigao 29 poena (6/11 za dva, 3/3 za tri, 8/8 slobodna bacanja), uz 9 skokova, 5 asistencija, ali i 8 izgubljenih lopti.

Jokić je perfektno počeo i završio duel u Koloradu. U prvom poluvremenu postigao je prvih 12 od 22 poena za svoj tim šutirajući bez promašaja iz igre (3/3 za dva, 2/2 za tri). Do poluvremena je ubacio 16 poena uz samo dva promašaja.

Ponovo je proradio u posljednjem periodu kada je postigao 13 od ukupno 27 poena Nagetsa, međutim, iako je Denver sve vrijeme prijetio nije uspio da da napravi odlučujući korak i preokrene rezultat.

Jokić je dobio i tehničku grešku 32 sekunde prije kraja duela kod rezultata 104:102, što je Bredli Bil iskoristio i sa tri poena (1+2) doveo svoj tima na korak do trijumfa.

U trećom pobjedi Vizardsa u isto toliko mečeva Bredli Bil je postigao 20 poena, Džon Vol jedan manje, uz 12 asistencija, dok je Oto Porter dosao 17 i 10 skokova.

Pored Jokića u domaćoj ekipi, koja ima učinak 1/3, Pol Milsap je zabilježio 17, a Emanuel Mudiaj 15 poena.

Bek Sakramento Kingsa Bogdan Bogdanović debitovao je u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta u porazu svog tima na gostovanju Feniks Sansima rezultatom 117:115.
Srpski reprezentativac je preskočio uvodna tri meča zbog povrede zgloba, a protiv tima koji ga je 2014. izabrao kao 27. pika na NBA draftu pružio je sasvim dobru partiju.

Bogdanović je na teren ušao 2:59 minuta prije kraja prve četvrtine i do poluvremena postigao svih 12 poena.

Trojka za 38:22 za Sanse u 14. minutu bili su mu ujedno i prvi poeni u NBA ligi i najava serije Kingsa za povratak u meč.

Bogdanović je imao podršku srpskih navijača sa tribina, često su ga hvalili američki komentatori, a odlično je odradio i posao u odbrani.

Nekadašnji igrač Partizana i Fenerbahčea meč je završio sa 12 poena (5/15 iz igre, 1/4 za tri, 1/1 slobodna bacanja), uz 3 skoka, po 2 asistencije i ukradene lopte i jednu ličnu grešku za 25 minuta na terenu.

Gosti iz Kalifornije već u prvoj četvrtini imali su 21 poen minusa, ali su uspjeli da se vrate i 58 sekundi prije kraja utakmice izjednače najviše zahvaljujući raspoloženom Garetu Templu (112:112).

Srpski košarkaš u finišu meča nije bio na terenu, a Templ u posljednjem napadu nije uspio da donese produžetak Kingsima.

Devin Buker je sa 22 poena bio najefikasniji u prvoj pobjedi Sansa, Markiz Kris je postigao 19, a doskorašnji igrač Panatinaikosa Majk Džejms 18 poenam uz 7 asistencija.

Kod Kingsa, koji imaju učinak 1/3, Templ je bio najraspoloženiji sa 23 poena (6/8 za tri), Dearon Foks je dodao 19, Skal Labisje 17, a Badi Hild 14 poena, uz 5 ukradenih lopti.

Košarkaši Filadelfije na gostovanju Detroitu ostvarili su prvu pobjedu u sezoni. Siksersi su poslije uvodna tri poraza savladali Pistonse rezultatom 97:86, a prvi tripl-dabl u karijeri ostvario je Ben Simons.

Tim iz Pensilvanije konačno je dokazao ogroman potencijal i pred Detroitovom publikom domaćoj ekipi nijednom nije dozvolio čak ni da pobijede.

Siksersi su u drugoj četvrtini imali maksimalnih +21, ali nisu uspjeli do kraja utakmice da zadrže visok nivo i dozvolili su timu Stena van Gandija, u kome ponovo nije bilo Bobana Marjanovića, da se u uvodnim minutima posljednje četvrtine približi na tri poena minusa (77:74).

Ipak, timskom igrom Filadelfija je uspjela da odbije napad Pistonsa, a u ključnim momentima odgovornost je preuzeo Džoel Embid koji je bio najefikasniji sa 30 poena (9sk).

Prvi pik sa drafta 2016. Ben Simons je upisao 21 poen, 12 skokova i 10 asistencija i poslije propuštene prošle sezone zbog povrede brzo je dokazao koliko će značiti svom timu. On je postao tek treći igrač u istoriji lige koji je u prva četiri meča u sezoni ostvario tripl-dab. Prije njega to su uspjeli samo Oskar Robertson i Art Vilijams.

Hrvat Dario Šarić je za 20 minuta postigao 7 poena (1/4 za tri, 2/6 za dva), uz skok i asistenciju.

Kod Pistonsa Redži Džekson je zabilježio 16 poena, 6 skokova i 7 asistencija, Ejveri Bredli 15, a Andre Dramond po 14 poena i skokova.

Majami je na Floridi bio bolji od Atlante rezultatom 104:93. Hoksi su pred odlazak na odmor bili u zaostatku od 19 poena, ali su na startu posljednjeg perioda izjednačili (77:77).

Ipak, Majami je serijom 17:6 prelomio utakmicu i zabilježio drugi uzastopni trijumf, dok su gosti u seriji od tri neuspjeha.

Džoš Ričardson je bio najefikasniji sa 21 poenom, Vejn Elington je dodao 20, a Goran Dragić 19, uz 6 asistencija. U poraženom timu nije bilo povrijeđenog Denisa Šrudera, a najefikasniji su bili Kent Bejzmor i Tarien Prins sa po 20 poena.

Košarkaši Golden Stejta ubjedljivo su pobijedili Dalas, Memfis je takođe u Teksasu savladao Hjuston, San Antonio je bio bolji od Toronta, a Milvoki od Šarlota.

Golden Stejt je oscilirao u Dalasu, ali je zabilježio drugi trijumf u četiri utakmice rezultatom 133:103. Aktuelni prvak je već u prvoj četvrtini imao 18 poena viška, međutim, Mavsi su se vratili u finišu prvog poluvremena (59:60).

Dalas se dobro držao još neko vrijeme, a onda je proradila mašinerija iz Ouklenda i do kraja meča zatrpala koš domaćina.

Stef Kari je postigao 29 poena (3/9 za tri), Kevin Durent 25 (8sk, 6as), Klej Tompson 21, a Drejmond Grin 10 koševa (7sk, 8as). U domaćem timu Vesli Metjuz je postigao 19, a Harison Barns i Jogi Ferel po 13 poena.

Memfis je u Hjustonu u drugom dijelu posljednje četvrtine nadoknadio 10 poena minusa i ostao neporažen poslije tri meča u novoj sezoni - 98:90.

Predvođeni raspoloženim Markom Gasolom Grizlisi su meč u Hjustonu završili serijom 20:2 i šokirali Rakete i domaću publiku.

Gasol je meč završio sa 26 poena o 5 skokova, Majk Konli je dodao 17, a Džejms Enis 14, uz 11 uhvaćenih lopti. U domaćem sastavu ponovo nije bilo Krisa Pola, a u prvom porazu prednjačili su Erik Gordon sa 27 (7as) i Džejms Harden sa 22 poena (5sk, 8as).

San Antonio je u posljednjem periodu slomio otpor Toronta i zadržao maksimalan učinak poslije tri meča - 101:97.

U izjednačenom duelu Sparsi su serijom 14:2 za 97:87 riješili pitanje pobjednika.

Lemarkus Oldridž je sa 20 poena i 8 skokova predvodio tim iz Teksasa, Deni Grin je upisao 17, a Dedžonte Marej 16 poena, 15 skokova i 6 asistencija. Kod Reptorsa Demar Derozan je bio najbolji sa 28 poena, dok je Serž Ibaka dodao 13.

Milvoki je do učinak 3/1 došao zahvaljujući seriji 9:0 protiv Šarlota u finišu utakmice za konačnih 103:94.

Grčki košarkaš Janis Adetokumbo odigrao je još jedan sjajan meč sa 32 poena (13/21 za dva), 14 skokova i 6 asistencija, Kris Midlton je postigao 20, a Mirza Teletović 15 (5/9 za tri), uz 5 skokova za 24 minuta.

Frenk Kaminski je sa 18 poena predvodio Šarlot, Džeremi Lebm je ubacio 17, a Kemba Voker 15 poena. Dvajt Hauard je meč završio sa 8 koševa, 22 skoka i 4 blokade.