Slijedi eks-YU izazov

Dejan Maksimović - 30.07.2012 21:34

Košarkaška reprezentacija BiH nakon pobjede i dva poraza na "Trentino kupu" u Trentu preselili se u slovenačko Zreče, gdje će trenirati do turnira reprezentacija eks-YU u Ljubljani.

Biće to nova prilika da selektor Aleksandar Petrović nastavi uigravati podmlađeni bh. tim za kvalifikacije za "Eurobasket 2013" upravo u Sloveniji.

Bh. košarkaši u Trentu su na startu savladali Crnu Goru rezultatom 84:83, potom je uslijedio poraz od domaćina Italije rezultatom 81:84, te na kraju od Finske sa ubjedljivih 74:86. Ono što se na prvi pogled može zaključiti je da odbrana naše reprezentacije nije bila na visokom niovu. Uz to, bh. tim i dalje prate povrede igrača. Ovoga puta, srećom, radi se o lakšim, zbog kojih su Nihad Đedović i Nedžad Sinanović propustili ogled sa Finskom, a Edin Bavčić cijeli turnir u Trentu odigrao na minimumu mogućnosti. No, Petrović se ne brine, jer ima dovoljno vremena do starta kvalifikacija 15. avgusta.

"Ako izuzmemo te sitne probleme s povredama, onda mogu reći da je turnir u Italiji bio dosta koristan. Odigrali smo dobar turnir. Jedino smo pali u duelu sa Finskom u posljednjoj fazi utakmice, ali to je zbog prethodne velike potrošnje igrača. Mirzu Teletovića morali smo koristiti desetak do petnaest minuta duže nego što smo planirali, jer Bavčić zbog povrede nije mogao maksimalno potegnuti. Isto tako i Zek Rajt se mnogo trošio, jer Josip Naletilić još traži pravu formu. Ipak je to momak koji na ovakvom niovu nije igrao. No, očekujem da će do kvalifikacija Naletilić biti sposoban da desetak minuta odmijeni Rajta", priča Petrović i nastavlja:

"Iako smo pobijedili Crnu Goru, najbolju košarku smo, u stvari, pokazali u duelu sa Finskom u prvih petnaestak minuta. Bez Đedovića, Sinanovića i Bavčića odigrali smo fantastičnmo otvaranje utakmice. Međutim, možda smo malo i pretjerali, što nam se kasnije osvetilo. Ipak, za mene je rezultat u ovom trenutku nebitan. Ništa mi ne bi značilo da smo osvojili turnir."

Selektor bh. tima izuzetno hvali Dalibora Peršića, košarkaša bh. šampiona Široki Wwina. Prema njegovim riječima, on je najveći dobitak turnira u Trentu.

"Peršićev učinak u Italiji je bio odličan. Mogu reći da smo dobili novog vrhunskog igrača u rotaciji. Za mene je on otkrovenje turnira. U svakom segmentu igre dao je svoj veliki doprinos, možda i više od očekivanog", kaže Petrović.

Bh. selekcija se trenutno nalazi u Zreču, gdje će pred turnir eks-YU reprezentacija obaviti pet treninga i odigrati zatvorenu test utakmicu sa Slovenijom. Odlična uvertira za turnir u Ljubljani od 3. do 5. augusta.

"Turnir na kojem ćemo imati vrhunske protivnike Sloveniju, Hrvatsku i Srbiju poslužiće nam za dodatno uigravanje. Ipak, moram reći da već sada nazirem konture našeg tima u kvalifikacijama. Mislim da smo napravili odličnu podlogu kako bismo spremni odčekali 15. avgust i kvalifikacije", zaključio je uvijek energični selektor bh. košarkaša.

Ostali naslovi

• Mitrović predvodio Zvezdu

20.10.2014 21:17 - M. Predragović

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mega Vizuru 93:77 (26:29, 25:15, 17:17, 25:16) u četvrtom kolu ABA lige, dok je Union Olimpija u Ljubljani deklasirala Partizan sa 87:58 (22:18, 23:15, 17:12, 25:13).

• Cedevita bolja od Metalca

19.10.2014 21:31 - N.N.

Košarkaši Metalca izgubili su u Zagrebu od Cedevite sa 79:6 u okviru četvrtog kola ABA lige

• Krka prva žrtva »Igosa«

19.10.2014 20:36 - Dušan Praštalo

Nakon tri vezana poraza, košarkaši Igokee stigli su do prvog slavlja. Aleksandrovčani su u 4. kolu ABA lige savladali Krku rezultatom 66:53 (18:13, 14:21, 19:7, 15:12) i zaustavili pobjednički pohod ekipe iz Novog Mesta.

• Košarkaši Partizana poraženi u Ljubljani

19.10.2014 19:50 - Agencije

LJUBLJANA - Košarkaši Partizana izgubili su danas u Ljubljani od ekipe domaće Olimpije sa 87:58 (22:18, 23:15, 17:12, 25:13), u utakmici 4. kola regionalne Jadranske lige.

• Svi Srbi na parketu

19.10.2014 16:24 - N.N.

U nedjelju su na programu četiri meča četvrtog kola ABA lige, a na parketu će se naći sva četiri srpska kluba koja učestvuju u regionalnom takmičenju.

• Igokea zaustavila Krku

18.10.2014 21:00 - N.N.

LAKTAŠI - Košarkaši Igokee savladali su večeras u Laktašima slovenačku Krku, u utakmici 4. kola ABA lige, rezultatom 66:53 (18:13, 14:21, 19:7, 15:12).

• KKI Vrbas pobjednik Kupa Srpske

18.10.2014 17:57 - Srna

BANJALUKA - Košarkaški klub invalida /KKI/ "Vrbas" iz Banjaluke pobjednik je finala Kupa Republike Srpske u košarci u kolicima, a za najboljeg igrača proglašen je Igor Ignjatović, kapiten i trener pobjedničke ekipe.

• Prvi poraz Klivlenda, prva pobjeda Majamija

18.10.2014 15:20 - Agencije

KLIVLEND - Poslije četiri pobjede Klivlend je doživio prvi poraz u pripremnom periodu od kako se u klub vratio Lebron Džejms.

• Mačvan se vraća u Partizan?

17.10.2014 22:59 - N.N.

Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević nije isključio mogućnost da se Milan Mačvan vrati u redove "crno-bijelih". Strateg šampiona Srbije je priznao da je bilo kontakata s menadžerom nekadašnjeg reprezentativca Srbije, koji je trenutno bez kluba.

• Latinčić: Bolji smo od Krke

17.10.2014 22:37 - Dejan Maksimović

Košarkaši Igokee, nakon tri startna poraza u ABA ligi, u četvrtom kolu u Laktašima dočekuju Krku iz Novog Mesta, koja je s tri trijumfa jedno od najprijatnijih iznenađenja regionalne lige.

• Bobi zaključao reket

17.10.2014 20:25 - N.N.

Trijumf i fantastičana atmosfera u "Kombank areni" obilježili su start košarkaša Crvene zvezde u Evroligi. Oni su u četvrtak naveče u Beogradu savladali Galatasaraj rezultatom 76:68 (17:20, 29:10, 17:18, 13:20).

• Džordan: Da li ste spremni da se odreknete novca?

17.10.2014 19:58 - N.N.

Majkl Džordan, jedan od najboljih košarkaša svih vremena, smatra da Dirk Novicki i Lebron Džejms griješe jer podržavaju ideju o skraćivanju NBA sezone.

• Zvezda zablistala i srušila Galatu!

16.10.2014 22:38 - N.N.

Košarkaši Crvene zvezde otvorili su nastup u Evroligi fantastičnom pobjedom protiv Galatasaraja u Kombank areni – 76:68.

• Šarić ne ide iz Efesa

16.10.2014 22:29 - N.N.

Kako saznaje portal Eurohoops, Dario Šarić ostaće u Efesu uprkos najavama njegovog oca Predraga da će talentovani hrvatski košarkaš potražiti novu sredinu, jer nije u prvom planu kod trenera Dušana Ivkovića.

• Teletović vodio Netse do trijumfa

16.10.2014 22:14 - D.M.

Mirza Teletović, kapiten košarkaške reprezentacije BiH, sjajnim partijama u predsezoni za Bruklin Netse najavljuje da bi ovo mogla biti njegova sezona. U Kini su odigrali svoj treći susret predsezone protiv Sakramento Kingsa i upisali treći trijumf. Nakon produžetka "mrežice" su slavile rezultatom 129:117, nakon 44 minuta (četvrtina trajala 11 minuta), koliko se igralo, bilo je 112:112.