Špancima dovoljno poluvrijeme za evropsku bronzu

Košarkaši Španije osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu pobjedom protiv Rusije.

Španija je bila bolja od "Baćuški" rezultatom 93:85.

Praktično je Špancima za treće mjesto na Evrobasketu bilo dovoljno samo prvo poluvrijeme koje su riješili u svoju korist rezultatom 45:28.

Rusima su pripale preostale dvije četvrtine, ali nisu uspjeli da u potpunosti preokrenu rezultat i dođu do bronze.

Braća Gasol bili su heroji trijumfa jer su zbirno postigli 51 poen – Pau je bio najefikasniji sa 26 poena i 10 skokova, dok je Mark dodao poen manje i imao 4 uhvaćene lopte. Odličan je bio Serhio Ćaćo Rodriges koji je meč završio sa 16 poena i 9 asistencija, ali je pogađao neke šuteve u odlučujućim trenucima.

Sa druge strane, Aleksej Šved je postigao 18 poena (5-11 za tri), ali je na klupi presjedio gotovo čitavo drugo poluvreme, dok su ga pratili Voroncevič i Kulagin sa po 10 poena.

Finale između Srbije i Slovenije na programu je od 20.30 sati.