Voriorsi bolji od Tandera na otvaranju sezone, Boston siguran

Košarkaši Bostona pobijedili su Filadelfiju sa 105:87 na otvaranju NBA sezone u Ti Di Gardenu.

Bio je to ne naročito kvalitetan meč sa mnogo grešaka, pogotovo u prvom poluvremenu. Boston je sve vrijeme kontrolisao rezultat, gosti iz Pensilvanije nekoliko puta uspijevali su da uhvate priključak, ali krajem treće i početkom četvrte četvrtine Seltiksi su se definitivno odlijepili i bez većih problema priveli meč kraju.

Najbolji kod pobjednika bio je Džejson Tejtum sa 23 poena (9-17 iz igre), 9 skokova i 3 asistencije, dok je Markus Moris imao 16 poena (7-12 iz igre) i 10 skokova, dok je Džejlen Braun dodao 12 poena i 5 skokova.

Kajri Irving promašio je svih osam šuteva iz igre u prvom poluvremenu, a meč je završio sa 7 poena (2-14 iz igre, 7aat). Gordon Hejvord odigrao je prvi zvanični meč poslije teške povrede, dao je 10 poena za 25 minuta, a Al Horford imao je 9 poena, 4 skoka i 5 rampi (zajedno sa Bejnsom je sjajno čuvao Embida).

Na drugoj strani je najbolji bio Ben Simons sa 19 poena (9-11 iz igre, 5-11 penali), 15 skokova i 8 asistencija, Džoel Embid imao je 23 poena (9-21 iz igre), Redik je dao 16 poena (7-17 iz igre), dok je Dario Šarić imao 6 poena (3-8 iz igre za 23 min), 6 skokova i asistenciju.

Siksersi naredni meč igraju u petak kada dočekuju Čikago Bulse, dok Seltiksi u subotu gostuju Reptorsima u Torontu.

U drugom meču dana aktuelni prvak Golden Stejt na svom terenu savladao je Oklahomu sa 108:100.

Rasel Vestbruk nije igrao zbog povrede i Voriorsi su rano stvorili nešto osjetnije vođstvo, ali je Tander bio sjajan u odbrani, da bi Džordž "eksplodirao" u trećoj četvrtini u kojoj je postigao 15 poena za preokret.

Međutim, Golden Stejt uspijeva da ponovo preuzme vođstvo i da odbije dalje nalete gostiju, a jedan od prelomnih koševa bio je Karijev uz faul na nešto manje od dva minuta do kraja za +5 (102:97).

Blistao je Stef Kari sa 32 poena (11-20 iz igre), 8 skokova i 9 asistencija, Kevin Durent imao je 27 poena (9-21 iz igre), 8 skokova i 6 asistencija, Klej Tompson dao je 14 poena, uz šut iz igre samo 5-20, Džons je ubacio 12, a Luni 10 poena. Drejmond Grin imao je 2 poena, 13 skokova i 6 asistencija.

Pol Džordž predvodio je Oklahomu sa 27 poena (9-23 iz igre) i 5 asistencija, a Denis Šruder zabilježio je 21 poen (7-19 iz igre), 9 skokova i 6 asistencija, dok je "dvocifren" bio i Stiven Adams sa 17 poena (11sk).

Voriorsi u subotu gostuju Džezu u Juti, dok Oklahoma Siti takođe u subotu igra sa Klipersima u Los Anđelesu.