Zvezda na korak do Top 16 faze

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Neptunasa rezultatom 79:62 u okviru sedmog kola Evrolige.

Igrači Dejana Radonjića ostvarili su četvrtu pobjedu i gotovo su osigurali nastup u Top 16 fazi takmičenja, piše RTRS.

Neptunas je doživio četvrti poraz i trenutno su na trećoj poziciji u grupi.

Zvezda je sjajno ušla u meč, polovinom druče četvrtine imala i 15 poena prednosti, ali su gosti do poluvremena poptuno preokrenuli neverovatnom serijom 19-0 i poveli sa 37:35.

Crveno - bijeli su u nastavku zaigrali bolje i u tom periodu prelomili (27:10).

U poslednjoj dionici pa je Zvezda nije dozvolila pad u igri, i sigurno je privela meč kraju za konačnih 79:62.

Srpski klub je ovakvim raspletom gotovo sigurno u Top 16 fazi, a još jedan trijumf bi im riješio sve dileme oko prolaska u narednu fazu.

U drugom meču iste grupe Olimpijakos gostuje ekipi Laboral Kuče, dok će se u petak sastati Valensija i Galatasaraj.