Ostali sportovi

Bektaš na krovu Evrope, Avramoviću bronza

Karatistkinja Mirnesa Bektaš osvojila je naslov prvakinje Evrope u konkurenciji do 21 godine.

Članica Karate kluba Bosna na 45. evropskom prvenstvu za kadete, juniore i U-21 takmičare u ruskom Sočiju osvojila je najsjajnije odličje u borbama u kategoriji +68 kg.

Osim zlatne medalje Mirnese Bektaš, reprezentacija BiH iz Sočija vraća se s još jednim odličjem. Naime, prvog dana EP u petak bronzanu medalju u kadetskoj konkurenciji osvojio je član Karate kluba Slavija Istočno Sarajevo Maksim Avramović u borbama kategorije do 70 kg.

Drugog dana EP u subotu nastupili su juniori i juniorke u borbama i katama, koji nisu ostvarili zapaženiji uspjeh.

Delegacija Karate saveza BiH na EP brojala je 39 članova.