Ostali sportovi

Džudo tim BiH ekipni prvak Balkana

Džudo tim Bosne i Hercegovine ekipni je prvak Balkana u seniorskoj konkurenciji.

Nakon jučerasnjeg trijumfa gdje su reprezentativci BiH osvojili osam zlatnih medalja u individualnoj konkurenciji, danas su slavili u konkurenciji mješovitih timova.

Titulu su osvojili: Selma Hajro, Anđela Samardžić, Nikolina Gluhović, Sabina Haračić, Nikola Boljanović, Stefan Lazić, Toni Miletić, Aljoša Perić, Vasilije Vujičić i Borislav Bogdanić.

Prethodno su zlatne medalje u pojedinačnoj konkurenciji osvojili Nikola Boljanović (-73 kg), Vuk Elez (-81), Toni Miletić (-90), Borislav Bogdanic (-100), Vasilije Vujicić (+100), Anđela Samardžić (-63), Sabina Haračić (-78) i Jelena Arnautović (+78).

Srebrene medalje osvojili su Rijad Dedeić, Aljoša Perić i Nikolina Gluhović, a bronzane Selma Hajro, Husein Gegić i Igor Vračar, saopšteno je iz Džudo saveza BiH.

Predsjednik Džudo saveza BiH Branislav Crnogorac rekao je da je "ovo najbolji nastup bh. džudista na nekom od balkanskih prvenstava ikada".

"Ponosan sam na naše reprezentativce. Bitno je da se niska vrhunskih rezultata na međunarodnim takmičenjima naših sportista nastavlja", izjavio je Crnogorac.

Osim njega, sa bh. takmičarima na Balkanskom prvenstvu u Kavadarcima bili su i potpredsjednik Saveza

Ognjen Pavlović te treneri Arijana Jaha, Mitar Mrdić, Ibro Miladin, Ognjen Pavlović, Željko Šiljegović, Dražen Subotić, Miodrag Mrdić, Vladimir Đokić i Vjeko Miletić.