Ostali sportovi

Ekipno prvenstvo BiH u atletici: Borac bez premca

Maja Predragović - 06.05.2012 19:25

Atletski klub Borac trijumfovao je na Ekipnom prvenstvu BiH u konkurenciji seniora i seniorki i obezbijedio nastup na Kupu evropskih šampiona iduće godine u obje konkurencije.

Banjalučanke su u subotu u Zenici osvojile 80 bodova, te drugi put uzastopno zauzele prvo mjesto, a peti put ukupno. One su slavile ispred Glasinca (71 bod) i Slobode (62). Prva mjesta za Borac osvojile su Gorana Tešanović (disk), Ksenija Kecman (100 m, 400 m), Aleksandra Vidović (koplje), Lusija Kimani (3.000 m), te štafeta 4x100 m. Druga mjesta su zauzele Ena Jurić (100 m prepone), Vladana Gavranović (800 m), Tešanovićeva (kugla) i Đurđica Peulić (3.000 m zapreke), Nikolija Stanivuković  je bila dva puta treća (vis, dalj), a Jurićeva ima je jedno četvrto mjesto (troskok).

Atletičari Borca, koji su drugi put osvojili titulu ekipnog prvaka, sakupili su 56 bodova, a slavili ispred Sarajeva (55,5) i Zenice (54). Prva mjesta za Borac zauzeli su Sait Huseinbašić (100 m), Dario Bjelarević (3.000 m) i Osman Junuzović (3.000 m zapreke), druga Milan Lukač (110 m prepone), Zlatan Šeranić (kugla), Nikola Brkić (vis) i štafeta 4x100 metara, treća Saša Kecman (400 m), Šeranić (disk) i Dragan Krejić (800 m), Ognjen Senić je bio četvrti u bacanju koplja, Huseinbašić peti u skoku udalj, a Lukač šesti u troskoku.

"Pokazali smo da smo najbolji atletski kolekiv u BiH. Imamo dosta dobrih pojedinaca, reprezentativaca i olimpijku Lusiju Kimani, ali i dobar stručni kadar. Očekujemo da neko prepozna ove rezultate, da nas podrži i da počne da ulaže u atletiku kao bazični sport", rekao je Nebojša Matijević, trener u AK Borac.

Banjalučanke će veliki izazov imati 27. maja na Kupu evropskih šampiona (B grupa) u Slovačkoj, ali najveći problem nije forma, već novac.

"Do 15. maja moramo da prikupimo 15.000 KM da bismo nastupili u Dubnici. Za sada imamo obećanja, ali nadam se da ćemo imati novac na vrijeme", dodao je Matijević.

23.04.2014 19:39 - N.N.

Australijski biciklista Majkl Rodžers, bivši svjetski šampion u vožnji na hronometar, oslobođen je optužbi za doping pošto je Međunarodna biciklistička unija (UCI) prihvatila njegovo obrazloženje da je jeo kinesku hranu "obogaćenu" nedozvoljenom supstancom.

• Japanac Jamanaka odbranio titulu u bantam kategoriji

23.04.2014 17:25 - Agencije

OSAKA - Japanski bokser Šinsuke Jamanaka odbranio je šesti put titulu svjetskog prvaka u bantam kategoriji u verziji Svjetskog bokserskog savjeta (WBC).

• Cvijanovićeva ne da postolje

22.04.2014 19:11 - Maja Predragović

Biljana Cvijanović, članica Čajetine iz Zlatibora, pobijedila je u glavnoj trci 14. međunarodne ulične trke "Banjaluka 2014", koja je danas održana povodom Dana grada.

• Randori najbolji u Trebinju

22.04.2014 14:47 - V.R.

Džudo klub Randori iz Istočnog Sarajeva okitio se titulom najbolje juniorske ekipe na Prvenstvu Republike Srpske za starije pionire i juniore, održanom u Trebinju.

• Fočanski karatisti idu u Evropu

22.04.2014 12:12 - Srna

FOČA - Članovi Karate kluba "Ljubišnja" iz Foče Milica Todović i Krsto Čančar izborili su se za plasman na Evropsko prvenstvo u karateu, koje će u maju biti održano u Rumuniji.

• Mladost objedinila krune

21.04.2014 21:36 - Vedran Radenović

Presudilo je naše iskustvo, rekao je Branko Mišić, trener odbojkaša Mladosti, nakon što su u finalu plej-ofa Premijer lige BiH savladali gradskog rivala Jedinstvo s ukupnih 2:1 u seriji.

• Na startu oko 3.500 takmičara

21.04.2014 21:24 - M. Predragović

Oko 3.500 učesnika trebalo bi da prođe kroz cilj međunarodne ulične atletske trke "Banjaluka 2014", koja će biti održana u utorak povodom Dana grada.

• Zlatne medalje za mlade vaterpoliste

21.04.2014 20:17 - Srna

BANJALUKA - Svim učesnicima manifestacije "Izaberi sport, izaberi vaterpolo", koja je organizovana danas na Gradskom olimpijskom bazenu u Banjaluci, dodijeljene su zlatne medalje.

• Odbojkaši Mladosti iz Brčkog šampioni BiH

19.04.2014 19:17 - N.N.

Ovogodišnji šampion Premijer lige BiH za odbojkaše je tim Mladosti iz Brčkog. Mladost je do šampionskog pehara, stigala pobjedom u trećem meču, protiv tima Jedinstva.

• Ragbi reprezentacija BiH bolja od Norveške

19.04.2014 17:30 - Fena

ZENICA - Seniorska ragbi reprezentacija BiH je, u okviru Evropskog prvenstva, grupa D, danas u Zenici savladala selekciju Norveške rezultatom 43:0.

• Odbojkašice Bimal Jedinstva osvojile osmu uzastopnu titulu prvaka BiH

18.04.2014 21:30 - Fena

SARAJEVO - Odbojkašice Bimal Jedinstva osvojile su osmu uzastopnu titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

• Odbojkaši Jedinstva pobijedili Mladost i izborili majstoricu

18.04.2014 20:45 - Fena

SARAJEVO - Odbojkaši brčkog Jedinstva savladali su gradskog rivala Mladost s 3:2 u revanš susretu finala play-offa koji se igrao danas u Brčkom.

• Zvezda odbranila triplu krunu

18.04.2014 12:31 - N.N.

BEOGRAD - Odbojkaši Crvene zvezde su po deseti put osvojili titulu šampiona!

• Hokejašima Srbije bronza na SP u Beogradu

16.04.2014 11:01 - N.N.

Hokejaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na prvenstvu svijeta Druge divizije Grupe A, koje je sinoć završeno u ledenoj dvorani Pionir u Beogradu.

• Najuspješniji KK Hercegovac

14.04.2014 19:15 - N.N.

Proteklog vikenda, u Višegradu je održano Prvenstvo Republike Srpske za seniore i seniorke u šobu sanbonu pojedninačno, te u katama i šobu iponu, pojedinačno i ekipno. Na takmičenju je učestvovalo dvanaest klubova.