Ekipno prvenstvo BiH u atletici: Borac bez premca

Maja Predragović - 06.05.2012 19:25

Atletski klub Borac trijumfovao je na Ekipnom prvenstvu BiH u konkurenciji seniora i seniorki i obezbijedio nastup na Kupu evropskih šampiona iduće godine u obje konkurencije.

Banjalučanke su u subotu u Zenici osvojile 80 bodova, te drugi put uzastopno zauzele prvo mjesto, a peti put ukupno. One su slavile ispred Glasinca (71 bod) i Slobode (62). Prva mjesta za Borac osvojile su Gorana Tešanović (disk), Ksenija Kecman (100 m, 400 m), Aleksandra Vidović (koplje), Lusija Kimani (3.000 m), te štafeta 4x100 m. Druga mjesta su zauzele Ena Jurić (100 m prepone), Vladana Gavranović (800 m), Tešanovićeva (kugla) i Đurđica Peulić (3.000 m zapreke), Nikolija Stanivuković  je bila dva puta treća (vis, dalj), a Jurićeva ima je jedno četvrto mjesto (troskok).

Atletičari Borca, koji su drugi put osvojili titulu ekipnog prvaka, sakupili su 56 bodova, a slavili ispred Sarajeva (55,5) i Zenice (54). Prva mjesta za Borac zauzeli su Sait Huseinbašić (100 m), Dario Bjelarević (3.000 m) i Osman Junuzović (3.000 m zapreke), druga Milan Lukač (110 m prepone), Zlatan Šeranić (kugla), Nikola Brkić (vis) i štafeta 4x100 metara, treća Saša Kecman (400 m), Šeranić (disk) i Dragan Krejić (800 m), Ognjen Senić je bio četvrti u bacanju koplja, Huseinbašić peti u skoku udalj, a Lukač šesti u troskoku.

"Pokazali smo da smo najbolji atletski kolekiv u BiH. Imamo dosta dobrih pojedinaca, reprezentativaca i olimpijku Lusiju Kimani, ali i dobar stručni kadar. Očekujemo da neko prepozna ove rezultate, da nas podrži i da počne da ulaže u atletiku kao bazični sport", rekao je Nebojša Matijević, trener u AK Borac.

Banjalučanke će veliki izazov imati 27. maja na Kupu evropskih šampiona (B grupa) u Slovačkoj, ali najveći problem nije forma, već novac.

"Do 15. maja moramo da prikupimo 15.000 KM da bismo nastupili u Dubnici. Za sada imamo obećanja, ali nadam se da ćemo imati novac na vrijeme", dodao je Matijević.

29.03.2015 17:58 - Fena

SARAJEVO - Ženske odbojkaše ekipe Slobode i Kule Gradačac plasirale su se u polufinale plej ofa Premijer lige Bosne i Hercegovine.

• Tri medalje donijeli sa turnira u Zagrebu

29.03.2015 14:03 - Srna

DERVENTA - Članovi Tekvondo kluba "Derventa" učestvovali su na turniru "Čigra 2015" u Zagrebu, gdje su usvojili tri medalje.

• Rasel pobijedio Gonzalesa za titulu u pero kategoriji

29.03.2015 13:49 - Agencije

LAS VEGAS - Američki bokser Geri Rasel osvojo je titulu svjetskog prvaka u pero kategoriji u verziji Svjetskog bokserskog savjeta (WBC), pošto je tehničkim nokautom savladao branioca pojasa, Meksikaca Džonija Gonzalesa.

• Bruk odbranio titulu nakon što se oporavio od napada mačetom

29.03.2015 13:21 - Agencije

LONDON - Britanski bokser Kel Bruk odbranio je ttulu u velter kategoriji u IBF verziji, jer mu je Rumun Džo Džo Dan predao meč u četvrtoj rundi.

• Miloš Golić prvak svijeta u K1

29.03.2015 10:54 - Srna

PALE - Kikbokser Miloš Golić osvojio je titulu profesionalnog prvaka svijeta K1 u VKU /WKU/ federaciji do 90 kilograma, pobjedom nad Švajcarcem Robinom Vildaheberom.

• Uz Mocarta do zlata

27.03.2015 22:31 - Maja Predragović

Francuski klizači Gabrijela Papadakis i Gijom Siseron oduševili su sve na Prvenstvu svijeta i postali najmlađi šampioni u konkurenciji plesnih parova u posljednjih 49 godina.

• Tim Vize se ugojio 44 kilograma, uskoro postaje rvač

26.03.2015 18:52 - Agencije

BERLIN - Nekadašnji golman Verdera i njemački reprezentativac Tim Vize saopštio je danas da će uskoro započeti rvačku karijeru.

• Odbojkaški savez RS poslovao pozitivno

26.03.2015 17:03 - M.P.

ISTOČNO SARAJEVO - Odbojkaški savez Republike Srpske poslovao je pozitivno, saopšteno je nakon sjednice Skupštine OS RS, koja je danas održana u Istočnom Sarajevu.

• Aldin Muftić svjetski prvak u karateu

26.03.2015 15:31 - N.N.

Aldin Muftić je prvak svijeta u karateu, a tom laskavom titulom okitio se na nedavno održanom Svjetskom prvenstvu u Poljskoj kada je u kimonu reprezentacije Engleske pomeo sve svoje protivnike.

Foto
  • Fak slavio u Kanti Mansijsku

22.03.2015 21:06 - N.N.

Slovenački biatlonac Jakov Fak pobjednik je posljednje ovosezonske trke Svjetskog kupa u masovnom startu na 15 km, koja je juče vožena u Kanti Mansijsku.

• Šampion nađen mrtav

22.03.2015 18:55 - N.N.

Bugarin Milen Dobrev, olimpijski šampion u dizanju tegova iz 2004. godine, preminuo je u 35. godini.

• Pronađen mrtav reprezentativac Milen Dobrev

21.03.2015 22:12 - Srna

SOFIJA - Bugarski reprezentativac u dizanju tegova Milen Dobrev, koji je osvajač zlatne medalje na Olimpijskim igrama 2004. godine u Atini, pronađen je mrtav u svojoj kući.

• Zlato za Mrdića

21.03.2015 18:21 - Srna

SARAJEVO – Bh.džudista Mitar Mrdić osvojio je zlatnu medalju na Evropskom kupu "Sarajevo Open 2015.", koji se održava u KSC Ilidža.

• Podijeljene obojkaške lopte i mreže

18.03.2015 21:11 - M.P.

Podjelom odbojkaške opreme dijelu osnovnih i srednjih škola iz FBiH, završen je razvojni projekat Svjetske odbojkaške federacije (FIVB) "Male olimpijske igre u BiH", saopšteno je iz Odbojkaškog saveza BiH.

• Karatisti Sinđelića najbolji

17.03.2015 21:17 - M.P.

Karate klub Sinđelić bio je najuspješniji na Prvenstvu Republiske Srpske za seniore u katama i borbama, pojedinačno i ekipno.