Ostali sportovi

Frum pobjednik Tur de Fransa

ALP D'IJEZ - Britanski biciklista Kris Frum, vozač tima Skaj, pobjednik je ovogodišnjeg Tur de Fransa pošto je danas u pretposljednjoj, 20. etapi zauzeo peto mjesto i sačuvao vođstvo u generalnom plasmanu.

Uoči posljednje, ceremonijalne etape, Frum ima minut i 12 sekundi prednosti nad najbližim pratiocem, Kolumbijcem Nairom Kintanom iz ekipe Movi star.

Tridesetogodišnji Britanac osvojio je drugu titulu na najprestižnijoj svjetskoj trci.

Današnja etapa vožena je u Alpima od Modana do Alp d'Ijeza u dužini od 110,5 kilometara, a pobijedio je Francuz Tibo Pino u vremenu tri sata i 17,21 minuta.

Drugo mjesto zauzeo je Kintana sa 19 sekundi zaostatka, dok je trećeplasirani Kanađanin Rajder Hesjedal zaostao 41 sekund iza pobjednika.

Posljednja, 21. etapa Tur de Fransa je ceremonijalna, biće u znaku ukupnog pobjednika Fruma, a vozi se od pariskog predgrađa Sevra do tradicionalnog cilja na Jelisejskim poljima u dužini od 109,5 kilometara.