Ostali sportovi

Karatisti Sinđelića najbolji

Karate klub Sinđelić bio je najuspješniji na Prvenstvu Republiske Srpske za seniore u katama i borbama, pojedinačno i ekipno.

Banjalučani su u nedjelju u svom gradu trijumfovali sa 27 poena, odnosno tri zlatne medalje, četiri srebrne i dvije bronzane. Zlato su osvojili Dragan Adamović (borbe, - 84 kg), borbe, Vedran Pauljević (borbe, - 75 kg) i ženski kata tim, srebrne medalje su pripale Savi Đeniću (borbe, - 84 kg), Slađani Vulić (kate), ženskom kata timu i muškom kata timu, a bronze muškom timu u borbama i Milici Sikimić (borbe, - 60 kg). Najbolji u borbama ekipno u muškoj konkurenciji bili su takmičari Ipona iz Prnjavora, a u ženskoj konkurenciji takmičarke Leotara Plus iz Trebinja. Romanija Pale je bila najbolja u katama ekipno u muškoj konkurenciji.

Drugo mjesto u generalnom plasmanu, iza Sinđelića, zauzeo je trebinjski Leotar Plus sa 15 poena, a treća je bila Sloga iz Doboja sa 11. U Banjaluci je nastupilo 84 takmičara iz 28 klubova.