Tri zlatne medalje za bh džudiste

Fena - 27.08.2012 09:02

SARAJEVO - Džudo reprezentativci Bosne i Hercegovine osvojili su 13 medalja na Balkanskom prvenstvu za juniore, juniorke, kadete i kadetkinje, koje je ovog vikenda održano u Drobeti (Rumunija).

U konkurenciji devet zemalja (Rumunija, Turska, Grčka, Bugarska, Srbija, Albanija, Crna Gora, Makedonija i BiH) mladi bh. džudisti okitili su se s tri zlatne, dvije srebrene i osam bronzanih medalja.

Dvije zlatne medalje osvojila je Aleksandra Samardžić u konkurenciji kadetkinja i juniorki u kategoriji do 63 kg, dok je zlato osvojio i Petar Zadro u konkurenciji kadeta do 66 kg.

Juniorske reprezentativce BiH očekuje nastup na evropskom prvenstvu u Poreču, a nekoliko juniora će nastupiti i na Balkanskom prvenstvu za seniore, 15. septembra u Trebinju, saopšteno je iz Džudo saveza BiH.

Ostali naslovi

• Raca: Prioritet republička takmičenja

23.11.2014 16:05 - Srna

BANJALUKA - Pomoćnik ministra za sport Republike Srpske Goran Raca izjavio je da je održavanje svih sistema takmičenja na nivou Srpske, prvenstveno kupova i prvenstava, jedan od prioriteta resornog ministarstva.

• Jekić prvo ime smotre

16.11.2014 22:10 - Dušan Praštalo

Slobodan Jekić, bokser banjalučke Slavije, izabran je za najboljeg borca 13. međunarodnog bokserskog turnira "Radovan Bisić", koji je proteklog vikenda održan u dvorani "Obilićevo".

• Pulev izdržao pet rundi

16.11.2014 21:48 - N.N.

Bugarin Kubrat Pulev je do meča s Vladimirom Kličkom bio neporažen, a onda je u Hamburgu u subotu uveče nokautiran u petoj rundi.

• Brčanska »Mladost« osvojila kup RS

16.11.2014 17:21 - Srna

BIJELJINA - Odbajkaški klub "Mladost" iz Brčkog osvojio je Kup Republike Srpske, pobijedivši u finalnoj utakmici u Bijeljini domaću ekipu "Radnik".

• Kličko odbranio titulu prvaka svijeta

16.11.2014 08:24 - N.N.

Ukrajinski bokser Vladimir Kličko i dalje je suvereni šampion u teškoj kategoriji, 17. put u nizu odbranio je tron.

• Sprema se najveći ugovor u istoriji sporta!

15.11.2014 17:57 - N.N.

Ako se uistinu i dogodi, a po svemu sudeći hoće jer i pregovori idu u tom smjeru, ovih dana bit će potpisan najveći ugovor u istoriji sporta, prvi preko 300 miliona dolara.

• Lopte i mreže za 464 škole

14.11.2014 21:39 - Dejan Maksimović

Odbojkaški savez BiH realizuje dva razvojna projekta Svjetske odbojkaške federacije (FIVB), nakon čega će 464 škole širom naše zemlje dobiti 2.418 lopti i 134 odbojkaške mreže, odnosno biće opremljena 24 terena za odbojku na pijesku.

• Stiže trio iz Slovačke

13.11.2014 07:46 - N.N.

Osim svih zemalja sa prostora bivše Jugoslavije, siguran učesnik smotre će biti i reprezentacija Slovačke, koja stiže sa tri boksera, rekao je Mirko Jokić, trener BK Slavija, u susret 13. Međunarodnom bokserskom turniru "Radovan Bisić".

• Perić predsjednik žirija

11.11.2014 21:01 - Srna

Dejan Perić, bivši rukometni golman reprezentacije Jugoslavije, biće predsjednik stručnog žirija 60. izbora deset najboljih sportista RS, koji će biti održan 18. decembra u banjalučkom Banskom dvoru.

• Kličko protiv Puleva

11.11.2014 12:28 - N.N.

Ukrajinski bokser Vladimir Kličko braniće 15. novembra titulu šampiona svijeta u teškoj kategoriji protiv Bugarina Kubrata Puleva.

• Kovaljev tjera Hopkinsa u penziju

09.11.2014 14:32 - Agencije

ATLANTIK SITI - Ruski bokser Sergej Kovaljev pobijedio je Amerikanca Bernarda Hopkinsa na poene u meču za objedinjenu titulu u poluteškoj kategoriji.

• Aleksić i Kučuk u Skoplju

06.11.2014 18:48 - N.N.

Bokseri Slavije Mario Aleksić i Darko Kučuk nastupiće ovog vikenda na 44. tradicionalnom turniru "Zlatni gong", koji se održava u Skoplju.

• Karate majstori stižu u Borik

06.11.2014 18:42 - N.N.

Karate klub Energija u petak će biti domaćin 2. međunarodnog turnira "Energija Grave Kup", koji će biti održan u SD "Borik". Iz redova domaćina su najavili da očekuju više od 600 takmičara iz više od 70 klubova.