Ostali sportovi

Valverde pobjednik 17. etape, Vigins i dalje u vođstvu

Agencije - 19.07.2012 20:41

PEJRAGID - Španac Alehandro Valverde trijumfovao je danas u 17. etapi biciklističke Trke oko Francuske, na kojoj je poslije trogodišnjeg odsustva izborio četvrtu etapnu pobjedu u karijeri.

Valverde nije učestvovao na Turu od 2009, pošto mu je u maju sljedeće godine izrečena suspenzija zbog skandala s dopingom.

Španac je 143,5 kilometara dugu stazu od Banjer de Lušona do skijališta Pejragides u Pirinejima prevezao za četiri sata, 12 minuta i 11 sekundi - 19 sekundi brže od Britanca Krisa Fruma i vodećeg u generalnom plasmanu, Britanca Bredlija Viginsa.

Nakon današnje zahtjevne etape gotovo je izvjesno da je Vigins na korak od trijumfa na Trci oko Francuske pošto je u žutoj majici zadržao 2:05 minuta prednosti nad prvim pratiocem Frumom.

Sutra se vozi 18. etapa od Blanjaka do Briv de Galjara i duga je 222,5 kilometara.

23.04.2014 17:25 - Agencije

OSAKA - Japanski bokser Šinsuke Jamanaka odbranio je šesti put titulu svjetskog prvaka u bantam kategoriji u verziji Svjetskog bokserskog savjeta (WBC).

• Cvijanovićeva ne da postolje

22.04.2014 19:11 - Maja Predragović

Biljana Cvijanović, članica Čajetine iz Zlatibora, pobijedila je u glavnoj trci 14. međunarodne ulične trke "Banjaluka 2014", koja je danas održana povodom Dana grada.

• Randori najbolji u Trebinju

22.04.2014 14:47 - V.R.

Džudo klub Randori iz Istočnog Sarajeva okitio se titulom najbolje juniorske ekipe na Prvenstvu Republike Srpske za starije pionire i juniore, održanom u Trebinju.

• Fočanski karatisti idu u Evropu

22.04.2014 12:12 - Srna

FOČA - Članovi Karate kluba "Ljubišnja" iz Foče Milica Todović i Krsto Čančar izborili su se za plasman na Evropsko prvenstvo u karateu, koje će u maju biti održano u Rumuniji.

• Mladost objedinila krune

21.04.2014 21:36 - Vedran Radenović

Presudilo je naše iskustvo, rekao je Branko Mišić, trener odbojkaša Mladosti, nakon što su u finalu plej-ofa Premijer lige BiH savladali gradskog rivala Jedinstvo s ukupnih 2:1 u seriji.

• Na startu oko 3.500 takmičara

21.04.2014 21:24 - M. Predragović

Oko 3.500 učesnika trebalo bi da prođe kroz cilj međunarodne ulične atletske trke "Banjaluka 2014", koja će biti održana u utorak povodom Dana grada.

• Zlatne medalje za mlade vaterpoliste

21.04.2014 20:17 - Srna

BANJALUKA - Svim učesnicima manifestacije "Izaberi sport, izaberi vaterpolo", koja je organizovana danas na Gradskom olimpijskom bazenu u Banjaluci, dodijeljene su zlatne medalje.

• Odbojkaši Mladosti iz Brčkog šampioni BiH

19.04.2014 19:17 - N.N.

Ovogodišnji šampion Premijer lige BiH za odbojkaše je tim Mladosti iz Brčkog. Mladost je do šampionskog pehara, stigala pobjedom u trećem meču, protiv tima Jedinstva.

• Ragbi reprezentacija BiH bolja od Norveške

19.04.2014 17:30 - Fena

ZENICA - Seniorska ragbi reprezentacija BiH je, u okviru Evropskog prvenstva, grupa D, danas u Zenici savladala selekciju Norveške rezultatom 43:0.

• Odbojkašice Bimal Jedinstva osvojile osmu uzastopnu titulu prvaka BiH

18.04.2014 21:30 - Fena

SARAJEVO - Odbojkašice Bimal Jedinstva osvojile su osmu uzastopnu titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

• Odbojkaši Jedinstva pobijedili Mladost i izborili majstoricu

18.04.2014 20:45 - Fena

SARAJEVO - Odbojkaši brčkog Jedinstva savladali su gradskog rivala Mladost s 3:2 u revanš susretu finala play-offa koji se igrao danas u Brčkom.

• Zvezda odbranila triplu krunu

18.04.2014 12:31 - N.N.

BEOGRAD - Odbojkaši Crvene zvezde su po deseti put osvojili titulu šampiona!

• Hokejašima Srbije bronza na SP u Beogradu

16.04.2014 11:01 - N.N.

Hokejaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na prvenstvu svijeta Druge divizije Grupe A, koje je sinoć završeno u ledenoj dvorani Pionir u Beogradu.

• Najuspješniji KK Hercegovac

14.04.2014 19:15 - N.N.

Proteklog vikenda, u Višegradu je održano Prvenstvo Republike Srpske za seniore i seniorke u šobu sanbonu pojedninačno, te u katama i šobu iponu, pojedinačno i ekipno. Na takmičenju je učestvovalo dvanaest klubova.

• Pakjao vratio krunu

13.04.2014 21:35 - N.N.

Mani Pakjao je novi WBO šampion u velter kategoriji. Filipinski bokser je u "MGM Grand garden areni" u Las Vegasu pred više od 15.000 gledalaca pobijedio Timotija Bredlija, pošto su sve sudije glasale u njegovu korist - 118:110, 116:112, 116:112.