Žene iz Saudijske Arabije prvi put na OI

Beta - 12.07.2012 13:28

LONDON - Saudijska Arabija će poslati žene na Olimpijske igre u London ovog ljeta, što će biti prvi put da se sportistkinje iz te zemlje takmiče na najvećem sportskom događaju.

Agencija Asosijejted pres objavila je, pozivajući se na svoje izvore, da će se dvije Saudijke takmičiti u džudou i atletici. Zvanično još ništa nije objavljeno.

Konzervativno muslimansko kraljevstvo nalazilo pod stalnim pritiskom Međunarodnog olimpijskog komiteta i grupa za ljudska prava da prekinu sa praksom da na Igre šalju samo muškarce.

U Londonu će se takmičiti i sportistkinje i iz Katara i Bruneja, jedine druge dvije zemlje koje do sada nisu imale žene na Olimpijskim igrama.

Ostali naslovi

• Odbojkašice Srbije srušile Holanđanke u 3 seta!

01.10.2014 18:47 - N.N.

VERONA - Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije uspješno je započela drugu fazu Svjetskog prvenstva u Italiji, pošto je u prvom kolu grupe F grupe savladala selekciju Holandije sa 3:0, po setovima 25:22, 25:23, 25:23.

• Pepić i Trejić najbrži

29.09.2014 21:12 - M.P.

Domagoj Pepić, biciklista vinkovačkog Sokola, pobjednik je trke za Dunavski kup, koja je u nedjelju vožena u Tuzli, dok je Đulaga Treji iz Mostara bio najbrži na istoj stazi u Premijer ligi BiH.

• Nova pobjeda srpskih odbojkašica

27.09.2014 19:15 - Agencije

TRST - Odbojkašice Srbije nastavile su takmičenje na Svjetskom prvenstvu u pobjedničkom ritmu, pošto su večeras u Trstu u meču četvrtog kola B grupe savladale Kanadu sa 3:1 (25:7, 26:28, 25:21, 25:15).

• Na odbojkaškom turniru 250 djevojčica

27.09.2014 16:08 - Srna

NOVI GRAD - Četvrti turnir u odbojci, koji se održava danas u Novom Gradu, okupio je 250 djevojčica iz šest klubova iz Republike Srpske.

• Đoković i Real najbolji na svijetu

26.09.2014 14:59 - Agencije

CIRIH - Teniser Novak Đoković najbolji je sportista na svijetu prema mišljenju građana Srbije, pokazalo je QUDAL istraživanja švajcarske organizacije ICERTIAS.

• Na biciklu trenira i po kiši

26.09.2014 09:24 - Maja Predragović

Banjalučanina Aleksu Crnčevića ljubav prema brdskom biciklizmu dovela je u vrh ovog sporta u Bosni i Hercegovini.

• Bolt: Mogu da oborim svjetski rekord

25.09.2014 19:03 - N.N.

Najbrži čovjek na svijetu Usein Bolt otkrio je u razgovoru za Al-Jazeeru svoj novi cilj - istrčati 200 metara za manje od 19 sekundi.

• Tajson junak nacije

23.09.2014 21:27 - N.N.

Bivši svjetski bokserski šampion u teškoj kategoriji Majk Tajson, koji je i tokom, ali i nakon karijere imao mnogo neugodnih, pa čak i skandaloznih situacija, prije nekoliko dana, za samo nekoliko minuta, postao je junak nacije.

• Aleksandri Samardžić bronza na EP

23.09.2014 19:31 - D.M.

Bh. džudistkinja Aleksandra Samardžić u Bukureštu na Evropskom prvenstvu do 21 godine nastavila je svoj niz uspjeha. Na ovom takmičenju u kategoriji do 70 kilograma osvojila je bronzanu medalju, što je veliki rezultat kada se ima u vidu da je jučer tek napunila 17 godina.

• Mandušićevoj zlato u Makedoniji

22.09.2014 22:16 - Maja Predragović

Marina Mandušić osvojila je zlatnu medalju na Balkanskom prvenstvu u brdskom biciklizmu i potvrdila da Bosna i Hercegovina ima budućnost u ovom sportu. Odličan nastup imala je i Lejla Tanović, koja je bila druga.

• Poljaci novi šampioni svijeta!

21.09.2014 23:12 - N.N.

Odbojkaška reprezentacija Poljske novi je šampion svijeta, pošto je u finalu planetarnog šampionata u svojoj zemlji pobjedila Brazil.

• Bronza za Njemačku

21.09.2014 19:19 - Agencije

KATOVICE - Muška odbojkaška reprezentacija Njemačke osvojila je danas bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Poljskoj, pošto je u meču za treće mejsto pobjedila selekciju Francuske sa 3:0 (25:21, 26:24, 25:23).

• Još jedna medalja za BiH u Antverpenu

18.09.2014 15:09 - D.M.

ANTVERPEN - Reprezentativci BiH na Specijalnoj olimpijadi u Antverpenu nastavili su sa postizanjem sjajnih rezultata.

• Crnčević priželjkuje medalju

17.09.2014 22:41 - Maja Predragović

Banjalučanin Aleksa Crnčević spreman je za izazov - nastup na Balkanskom prvenstvu u brdskom biciklizmu koji ga očekuje u nedjelju u Makedoniji.