Rukomet

Borac M:tel savladao Derventu u odgođenoj utakmici Premijer lige BiH.

Banjalučani su večeras na svom terenu slavili rezultatom 26:25 (14:11) za treći trijumf ove sezone. Upisali su i jedan poraz, dok je Derventa zabilježila remi i tri poraza.

U prvih 25 minuta utakmice u "Boriku" obje ekipe su vodile, ne više od dva gola razlike, da bi u završnici poluvremena Borac odigrao bolje i golom Srđana Savić poveo sa 14:10.

U drugom dijelu susreta gosti su u nekoliko navrata prišli na gol zaostatka, a u 56. minutu su izjednačili golom Zvjezdana Sibinčića iz penala.

Ipak, rukometaši Borca uspjeli da opravdaju ulogu favorita najviše zahvaljujući golmanu Bojanu Ljubišiću koji je imao sedam odbrana (sve u drugom poluvremena).

Najefikasniji u Borcu bili su Vladan Đurđević sa šest i Bojan Rađenović sa pet golova , Slađan Subotić je imao šest odbrana. Dejan Unčanin u finišu je dao važne golove iz dva penala.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Davor Živanić sa 10 golova i Sibinčić sa sedam. Dragan Starčević je imao 11 odbrana.