Borac bez lijeka za Goražde

U reprizi finala Kupa BiH rukometaši Goražda su ponovo, u petak, savladali banjalučki Borac M:tel. Ovoga puta u drugom kolu Lige za prvaka Goraždani su slavili sa 29:27, dok je finalni ogled Kupa završen rezultatom 28:26.

Goražde je do trijufma stiglo prije svega zahvaljujući odličnoj igri u prvih 30 minuta, kada su stvorili nedostižnih pet golova razlike (16:11). U nastavku su Banjalučani zaigrali znatno bolje, ali nisu uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist.

Sjajan u dresu Goražda, kao i u finalu Kupa, bio je Adnan Jaškić sa devet golova, a veliku pomoć imao je od Gorana Biljake, koji je postigao osam. Na drugoj strani u napadu su raspoloženi bili Igor Karačić sa sedam i Branislav Obradović sa šest golova.

Ima još dosta da se igra, pa ćemo vidjeti ko će na kraju biti šampion, kaže Marković

"Goražde je opet odigralo odličnu utakmicu i zasluženo nas još jednom pobijedilo u kratkom periodu. Istina, mi smo bili nešto bolji nego u finalu Kupa, ali nedovoljno da bismo napravili bolji rezultat. Domaći su maksimalno iskoristili svog osmog igrača publiku, na čijim su krilima stigli do trijumfa. Liga je na početku pokazala da je nepredvidiva i jasno je da će biti još dosta uzbuđenja do kraja. Ima još dosta da se igra, pa ćemo vidjeti ko će na kraju biti šampion", kaže Dragan Marković, trener Borac M:tela.

U preostala dva susreta favoriti su opravdali svoje uloge. Izviđač Mi grupa je deklasirao Bosna BH Telecom sa 40:23, dok je Sloga savladala Čelik sa 32:28.

Rezultati 2. kola: Sloga - Čelik 32:28, Goražde - Borac M:tel 29:27, Izviđač Mi grupa - Bosna BH Telecom 40:23.

1. Sloga       2        2        0        0        63:57  4

2. Goražde   2        2        0        0        58:55  4

3. Izviđač     2        1        0        1        69:54  2

4. Borac      2        1        0        1        63:60  2

5. Čelik        2        0        0        2        59:68  0

6. Bosna      2        0        0        2        52:69  0