Borac poveo protiv Izviđača u finalu

Rukometaši banjalučkog Borac M:tela, savladali su večeras na svom terenu Izviđač iz Ljubuškog, 33-26, i tako poveli sa 1:0 u finalnoj seriji plej-ofa šampionata BiH.

Gosti iz Ljubuškog, vodili su u većem dijelu prvog poluvremena, ipak Banjalučani su na odmor otišli sa minimalnom prednošću 14-13.

I u nastavku se igralo gol za gol, sedam minuta prije rezultat je bio 26-25 za domaće, a onda Borac pravi seriju od 7-1, za pobjedu - 33-26, kojom su korak bliže odbrani šampionske titule.

Najefikasniji u redovima Banjalučana, bili su Milan Đukić sa 9 i Davorin Vujović sa sa 8, dok se kod gostiju istako Josip Ereš sa 9 golova.

Finalna serija igra se na tri pobjede, a drugi meč biće odigran u srijedu, 13. maja, u Ljubuškom.

Treći duel zakazan je za 16. maj, u Banjaluci, dok bi eventualni četvrti i peti susret bili odigrani 20. i 23. maja, prenosi RTRS.