Francuzi u posljednjoj sekundi do remija protiv Njemačke

Rukometaši Njemačke i Francuske remizirali su u dramatičnom meču četvrtog kola grupne faze Svjetskog prvestva.

Francuzi su do 25:25 došli bukvalno u zadnjoj sekundi nakon perfektno izvedenog deveterca.

Njemačka je bolje otvorila meč i veći dio prvog poluvremena je imala prednost od jednog-dva gola razike. "Trikolori" su jedino vođstvo imali pri rezultatu (5:4). Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 12:10 u korist Njemačke.

U drugom poluvremenu, Francuzi su konsolidovali svoje redove i po drugi put došli u vođstvo kod rezultata 15:14. Velika borba viđena je i u nastavku, gdje se igralo gol za gol.

U posljednji minut utakmice Njemačka je ušla sa prednošću od jednog gola, a bilo je 25:24.

Međutim, tri sekunde prije kraja Francuzima je dosuđen deveterac iz kojeg oni dolaze do vrijednog remija.