"Furija" pomela Makedonce

Španija i Makedonija igrale su derbi četvrtog kola grupe B na SP. Aktuelni prvak Evrope slavio je 32:21.

Aktualni evropski prvaci Španci dugo su se mučili protiv motivisanih Makedonaca koji su bili u prednosti većim dijelom prvog poluvremena, i to prvenstveno zahvaljujući sjajno raspoloženom golmanu Mitrevskom koji je u prvih 25 minuta skupio 11 obrana.

Ipak, Španja je prvo poluvrijeme okončala serijom 3:1, da bi u prvih pet minuta nastavka postigla čak sedam golova, a primila samo jedan te se tako odvojila na nedostižnih 20:13.

Kod Španije najefikasniji bio Aleiks Gomez sa šest golova, a isti je učinak kod Makedonije imao Žarko Peševski.

Uoči međusobne utakmice u posljednjem, petom kolu u četvrtak u 20.30 sati Hrvatska i Španija imaju po maksimalnih osam bodova, dok je Makedonija ostala na četiri boda kao i Island pa će te dvije reprezentacije u međusobnom dvoboju od 18 sati odlučivati o tometko će se pridružiti Hrvatskoj i Španiji u drugom krugu takmičenja.