Hrvatska uvjerljiva protiv Bahreina, Štrlekovih 11 golova

Hrvatska rukometna reprezentacija je u 4. kolu grupe B Svjetskog prvenstva sa pola snage uvjerljivo pobijedila Bahrein 32:20.

U utakmici protiv Bahreina Hrvatska je od prvog minuta bila puno bolja ekipa. Već krajem prvog poluvremena došla je do dvocifrene prednosti.

Početkom drugog poluvremena se opustila, Bahrein je došao na devet razlike, Hrvatska nije postigla gol gotovo 10 minuta, ali Červar je odmah reagovao tajm-autom. Nakon toga hrvatski rukometaši mirno su priveli utakmicu kraju.

Manuel Štrlek večeras je predvodio ekipu Line Červara s 11 golova.

Iako se na prvi pogled čini da je ovo bila nebitna utakmica, ipak ima uticaja na zbivanja u drugom krugu.

Hrvatska i Španij ušle su u 4. kolo s jednakom gol-razlikom plus 21. U slučaju neodlučenog rezultata sutrašnje utakmice Hrvata i Španaca (20:30), prvo mjesto skupine uzeće ekipa s boljom gol-razlikom.

Bude li Hrvatska vodeća, prvi susret drugog kruga igraće protiv trećeg u grupi, što će najvjerovatnije biti Brazil. Ako Hrvatska bude druga, igraće protiv prvoplasiranog iz grupe A. Hoće li to biti Njemačka ili Francuska, biće poznato sutra.