Norvežani bez problema do polufinala

Dobili smo prvog polufinalistu 25. Svjetskog prvenstva u rukometu.

To je selekcija Norveške koja je ubjedljivo savladala Mađarsku, i tako maksimalno iskoristila senzaciju koju su Mađari napravili u osmini finala, kada su izbacili olimpijskog šampiona i, uz Francuze, najvećeg favorita, reprezentaciju Danske.Od samog starta ''vikinzi'' su preuzeli kontrolu igre i rezultata, pa su prvo ozbiljnije vođstvo imali već poslije 7 minuta igre, 6:1. Golom Sagosena u 20. minutu bilo je 12:6, a na poluvrijeme se otišlo sa 17:10 za Norvešku, pa je pitanje pobjednika, već tad, bilo riješeno.

Maksimalnu prednost Norveška je ostvarila u 44. minutu, čak 10 golova razlike, 26:16, pa se u preostalom dijelu meča igralo bez tenzija, i Skandinavci su jedva čekali posljednji zvižduk sudijskog para iz Njemačke.

Hansen je postigao 6 golova za pobjednika, a raspoloženi su bili i Sagosen i Tonesen sa po 5, uz odličan procenat šuta.

Norveška će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Španija - Hrvatska (20:45), dok će drugi polufinalni par činiti pobjednici duela Francuska - Švedska (19:00) i Slovenija - Katar (20:45).