OI Rio: Francuska u polufinalu rukometnog turnira

RIO DE ŽENEIRO - Rukometaši Francuske plasirali su se u polufinale olimpijskog turnira pobijedivši u prvom četvrtfinalnoj utakmicu Brazil 34:27.

Domaći rukometaši pružili su solidan otpor višestrukim evropskim i svjetskim prvacima te braniocim naslova iz Londona.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 16:16, a kvalitet francuskih rukometaša došla je do izražaja u nastavku. Sredinom drugog poluvremena Francuzi su se odvojili na šest razlike i nakon toga ishod utakmice više nije dolazio u pitanje.

Najefikasniji u francuskoj reprezentaciji bio je Mikael Gigu s 8 golova, koliko je postigao i najraspoloženiji Brazilac Aleksandro Pozer.

Francuska će u polufinalu igrati protiv pobjednika dvoboja Njemačke i Katara, a preostala dva četvrtfinalna para su Danska – Slovenija i Hrvatska – Poljska.