Rukomet

Rukometaši Borca u četvrtfinalu Kupa BiH

Rukometaši Borca m:tel izgubili su večeras, u revanš susretu osmine finala Kupa BiH u Živinicama od ekipe Konjuha 25:24, ali i pored toga, zahvaljujući pobjedi u prvoh utakmici od četiri razlike, plasirali se među osam najboljih u ovom takmičenju.

U prvom poluvremenu viđena je izjednačena borba, a u pravoj muškoj predstavi izabranici Mirka Mikića uspjeli su na odmor otići sa minimalnom prednošću 10:9.

Domaći su bolje otvorili drugi dio susreta, poveli i sa tri gola prednosti, ali onda Banjalučani dodaju gas, preokreću rezultat i deset minuta prije kraja vode sa četiri gola viška.

I kada se činilo da je pitanje ukupnog pobjednika rješeno, najviše zahvaljujući opuštanju u redovima Borca m:tel i isključenjima Šešića i Buljine u posljednja dva minuta, igrači Konjuha koriste dva igrača više u polju i ostvaruju pirovu pobjedu.

Najefikasniji u redovima "Crveno-plavih" je bio Dejan Unčanin sa osam pogodaka, dok su Daničić i Rađenović postigli po četiri.