Rukometašicama Holandije bronza na EP

Rukometašice Holandije osvojile su treće mjesto na Evropskom prvenstvu koje se održava u Francuskoj.

U borbi za bronzanu medalju Holanđanke su bile bolje od Rumunije 24:20.

Rukometašice Holandije nadigrale su Rumunke i u njihovom drugom duelu na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

Već od samog početka Holanđanke su sigurno ušle u meč i potom samo uvećavale prednost da bi na poluvrijeme otišle sa prednošću od 15:8.

U nastavku meča Holanđanke su znatno posustale, a Rumunke su pokušale da dođu do izjednačelja i rezultatskog preokreta, ali su u samom finišu meča uspjele samo neznatno da smanje razliku koju su Holanđanke imale tokom većeg dijela duela.

Rukometašice Holandije su ovom pobjedom obezbijedile treće mjesto i bronzanu medalju na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu.

Za zlatnu medalju boriće se rukometašice Francuske i Rusije od 17 časova i 30 minuta .