Rukomet

Srbija pobjedom otvorila Evropsko prvenstvo

Rukometašice Srbije pobjedile su Sloveniju sa 36:34 (17:16), na startu šampionata Evrope u Švedskoj.

Ovaj meč je praktično i odlučivao o plasmanu u narednu fazu pošto dalje prolaze najbolje tri selekcije, a Srbija se u nastavku takmičenja u grupi A sastaje sa domaćinom i Španijom.

Naša selekcija u većem dijelu meča imala je prednost, ali je u nastavku ispustila četiri gola prednosti, pa je pobjedu obezbjedila tek u posljednja dva minuta.

Sanja Radosavljević postigla je 8, Katarina Krpež i Slađana Pop-Lazić po 6, a Kristina Liščević 5 golova. Na drugoj strani, Tamara Mavsar postigla je 9, a Ana Gros 8 golova.

Naredni meč Srbija igra u utorak protiv Španije.