Kadetska liga regije Banjaluka: Skakač odbranio titulu

B. Tomić - 20.05.2012 21:43
Kadetska liga regije Banjaluka: Skakač odbranio titulu

BANJALUKA - Škola šaha Skakač iz Banjaluke pobjednik je treće po redu Kadetske lige regije Banjaluka, održane od 26. februara do 20. maja.

Tokom pet krugova, igranih u svim mjestima učesnika Lige, aktuelni ekipni omladinski šampion RS je zabilježio sedam pobjeda, te po jedan neriješen rezultat i poraz. Sa 15 meč bodova i 39 poena Skakač je ujedno odbranio titulu ekipnog regionalnog prvaka iz 2011. godine.

Posljednji krug je održan danas u Banjaluci, a domaćin je u prostorijama Narodne i univerzitetske biblioteke RS bila Škola šaha Kastel.

Kastel - Proleks 1:5 (Marko Kostić 1:0*, Vladan Šormaz - Darko Stanković 0:1, Ivan Đukić - Radoslav Mijić 0:1, Marko Ninković - Nebojša Mijić 0:1, Aleksa Ninković - Boško Trifunović 0:1, Nikola Aleksić - Dragan Stanković 0:1)

Kastel - Kozara 2:4 (Marko Kostić - Helena Cvijić 1:0, Vladan Šormaz - Ljubivoje Vujanović 0:1, Ivan Đukić - Dragan Dragišić 0:1, Marko Ninković - Miloš Marjanović 0:1, Aleksa Ninković - Stefan Cvijić 0:1, Nikola Aleksić - Ana Marjanović 1:0)

Kozara - Proleks 4:2 (Helena Cvijić 1:0*, Ljubivoje Vujanović - Darko Stanković 1:0, Dragan Dragišić - Radoslav Mijić 1:0, Miloš Marjanović - Nebojša Mijić 1:0, Stefan Cvijić - Boško Trifunović 0:1, Ana Marjanović - Dragan Stanković 0:1)

Proleks - Skakač 4:2 (Milica Babić 0:1*, Darko Stanković - Dejan Marjanović remi, Radoslav Mijić - Stefan Kondić remi, Nebojša Mijić - Maša Maksimović 1:0, Boško Trifunović - Nemanja Vuksan 1:0, Dragan Stanković - Nikola Štrbac 1:0)

Kastel - Skakač 2:4 (Marko Kostić - Filip Gubo 1:0, Vladan Šormaz - Stefan Kondić 0:1, Ivan Đukić - Maša Maksimović 0:1, Marko Ninković - Igor Modrušan 1:0, Aleksa Ninković - Dušan Makitan 0:1, Nikola Aleksić - Jelena Mandić 0:1)

Proleks - Kastel 5:1 (Marko Kostić 0:1*, Darko Stanković - Vladan Šormaz 1:0, Radoslav Mijić - Ivan Đukić 1:0, Nebojša Mijić - Marko Ninković 1:0, Boško Trifunović - Aleksa Ninković 1:0, Dragan Stanković - Nikola Aleksić 1:0)

Konačna tabela: Skakač (Banjaluka) 15 meč bodova (39 poena), Kozara (Gradiška) 12 (31), Proleks (Kotor Varoš) 8 (26½), Kastel (Banjaluka) 1 (11½)

Takmičenje je započeo, ali nakon prvog kruga i napustio, ŠK An pasan iz Mrkonjić Grada.

Za Skakač je tokom Lige nastupilo 15 mladih šahista: Bojan Korićanac 5/5, Jelena Gajić 2½/4, Tijana Babić 3½/5, Marko Bundalo 3/4, Filip Gubo 3/5, Milica Babić 3½/4, Dejan Marjanović 3½/4, Bojan Maksimović 4/5, Stefan Kondić 3/4, Maša Maksimović 3/5, Nemanja Vuksan 3/5, Igor Modrušan 0/1, Dušan Makitan 1/1, Jelena Mandić 1/1, Nikola Štrbac 0/1;

Kozara (12): Jovan Dević 3/6, Ljubivoje Vujanović 6½/8, Dragan Dragišić 6/8, Miloš Marjanović 5½/8, Filip Glišić 3/7, Andrea Popović 2/6, Ana Marjanović 1/4, Nikola Plotan 1/1, Igor Bencuz 1/1, Stefan Mladen Vujičić 0/1, Helena Cvijić 1/2, Stefan Cvijić 1/2;

Proleks (8): Radoslav Mijić 3½/9, Darko Stanković 2½/8, Gordan Trifunović 1/5, Stefan Mikić 1/3, Boško Trifunović 8/8, Dragan Stanković 5/6, Andrej Trifunović 2/4, Nebojša Mijić 3½/7;

Kastel (8): Marko Kostić 5/6, Ivan Đukić 1/8, Vladan Šormaz 0/9, Marko Ninković 3/9, Vanja Đukić 0/3, Ivona Bijelić ½/5, Aleksa Ninković 1/9, Nikola Aleksić 1/5.

Prema tome, najuspješniji po tablama su, redom: Bojan Korićanac (Skakač), Ljubivoje Vujanović (Kozara), Dragan Dragišić (Kozara), Miloš Marjanović (Kozara), Boško Trifunović (Proleks), Dragan Stanković (Proleks).

Poseban kvalitet u odnosu na prethodne dvije lige dala je mogućnost učešća srednjoškolaca na prve tri table.

Svaku od ekipa činilo je šest igrača i šest rezervi, djeca predškolskog, osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta, pri čemu se osnovni sastav mogao mijenjati nakon svakog kruga.

Sastav ekipa bio je mješovit, bez ograničenja kombinacija broja djevojčica i dječaka.

Tempo igre iznosio je 30 minuta po takmičaru.

Za pobjedu u meču dobijala su se dva, za neriješeno jedan, a za poraz nula bodova.

Sistem bodovanja partija je klasičan.

Pobjedničkom timu će pripasti pehar, a diplomama će biti nagrađene sve ekipe i najuspješniji po tablama. Ceremonija će biti upriličena u septembru, tokom održavanja drugog Kadetskog pojedinačnog prvenstva regije Banjaluka.

Lista pobjednika: 2010. - Gambit (Banjaluka), 2011. - Skakač (Banjaluka), 2012. - Skakač (Banjaluka).

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.

Ostali naslovi

Newsletter

Registrujte se na besplatni newsletter.

Svako jutro najvažnije vijesti.

Upišite vašu e-mail adresu:

Delivered by FeedBurner

Mali oglasi

Predajte male oglase putem mobilnog telefona 065 1314! Uputstvo.