Sportovi na vodi

Brazil najuspješniji na SP

DOHA - Prvenstvo svijeta u plivanju u malim bazenima završeno je sinoć u Dohi, a najviše uspjeha imali su predstavnici Brazila osvojivši 7 zlatnih medalja od ukupno 10.

Na drugom mjestu je Mađarska sa 6 zlatnih od ukupno 11 odličja, dok je trećeplasirana Holandija, čiji su predstavnici osvojili 5 zlatnih medalja od ukupno 12.

Srbija je završila šampionat sa bronzanom medaljom Velimira Stjepanovića na 400 metara slobodno, što je prvo odličje za Srbiju na svjetskim prvenstvima u malim bazenima.

Na šampionatu u prestonici Katara postignuta su ukupno 23 svjetska rekorda, a posljednjeg takmičarskog dana čak pet.

Sinoć su rekordne trke isplivali Nijemac Markus Dajbler na 100 metara mješovito (50,66 sekundi), Brazilka Etjen Medeiroš na 50 m leđno (25,67), Šveđanka Sara Sjostrom na 100 m delfin (54,61) i na 200 m slobodno (1:50,78) i ženska štafeta Holandije na 4x50 m slobodno (1:34,24).