Sportovi na vodi

EP: Crna Gora neubjedljiva protiv Francuske

Vaterpolisti Crne Gore pobjedom su startovali Evropsko prvenstvo u Barseloni slavivši protiv reprezentacije Francuske 8:6.

Crna Gora bila je bolja od rivala u neočekivano neizvjesnom duelu koji se odlučio krajem meča rezultatom 8:6 (3:1, 1:1, 2:2, 2:2)

Crnogorci su dobro otvorili meč i u prvom poluvremenu konstantno držali prednost, od čak i tri gola razlike, ali su dopustili da im se u posljednjem kvartalu dodatno zakomplikuju stvari.

Dosta problema stvaralo se u napadima u kojima su imali igrača više, tokom cijelog meča, mogli su "doći glave" jednoj od favorizovanih reprezentacija na prvenstvu.

Aleksandar Ivović bio je junak pobjede jer je na nešto više od minut do kraja meča postigao sjajan gol sa velike udaljenosti za konačan rezultat meča.

On je ujedno bio i najefikasniji akter svoje ekipe sa tri pogotka, Aleksandar radović je postigao dva, a jednom su precizni bili Dragan Drašković, Đuro Radović i Vladan Spaić.

Najefikasniji kod Francuza bio je Igo Kruzija sa tri gola, dok je nekoliko njegovih saigrača postiglo po jedan.

Srbija svoj prvi meč prvenstva igra od 20.30 protiv Rumunije.

Crna Gora – Francuska 8:6 (3:1, 1:1, 2:2, 2:2)

Barselona - Bazen "Bernat Pikornelj".

Gledalaca: 100

Sudije: Aleksandresku (Rumunija), Tojgarli (Turska)

Igrač više: Crna Gora 10 (2), Francuska 7 (2)

Peterci: Francuska 1 (1)

Crna Gora: Lazović (devet odbrana), Brguljan, Drašković 1, Petković, Đ. Radović 1, A. Radović 2, Janović, Đurđić, Ivović 3, Mišić, Čučković, Spaić 1, Šćepanović.

Francuska: Garso (devet odbrana), Sodadje 1, Olivon, Bašelije 1, Kac, Verno, Kruzija 3, Giljom 1, Marion-Verno, Kanone, Vanpeperštret, Lepoan, Fontani.