Felps: London pa kraj karijere

N.N. - 19.04.2012 19:40

Američki plivač Mihael Felps izjavio je da se nada da će uspješno završiti bogatu karijeru na Olimpijskim igrama u Londonu.

Felps, koji ima 26 godina, oprostiće se od plivanja po završetku Igara, na kojima se nada da će povećati broj osvojenih zlatnih olimpijskih medalja, koji sada iznosi 14.

"Ono što želim je da pripremim sebe da kada pogledam na karijeru mogu da kažem da sam uradio sve što sam želio i da sam bio veoma uspješan. Ovo je posljednje poglavlje moje karijere kao sportiste i nadam se da će proteći onako kako želim. Radim veoma naporno da bih se postarao da tako i bude", rekao je Felips, koji uz 14 zlata ima i dvije bronze na OI.

Olimpijske igre na programu su od 27. jula do 12. avgusta.

Ostali naslovi

• Antiheroj 21.vijeka

21.12.2014 20:33 - N.N.

Majkl Felps je apsolutni heroj američkog sporta, osvajač 18 zlatnih olimpijskih medalja, ali van bazena on predstavlja prijetnju po društvo.

• Vaterpolisti Partizana u finalu Kupa

21.12.2014 19:56 - N.N.

Izabranici Vladimira Vujasinovića lako su u polufinalu u Bečeju savladali Vojvodinu sa 15:7.

• Felpsu godinu dana zatvora uslovno

20.12.2014 17:33 - Agencije

NJUJORK - Američka plivačka zvijezda Majkl Felps osuđen je na godinu dana zatvora uslovno, zbog vožnje u pijanom stanju.

• Perić pozvao 16 rukometaša za turnir u Dohi

17.12.2014 17:29 - Agencije

BEOGRAD - Vršilac dužnosti selektora muške rukometne reprezentacije Srbije Dejan Perić pozvao je 16 igrača na pripreme za učešće na turniru u Dohi, 27. i 28. decembra.

• Rekordi Kremenovićeve i »22. aprila«

14.12.2014 20:35 - M. Predragović

Plivačica banjalučkog Olimpa Sara Kremenović oborila je četiri rekorda na međunarodnom mitingu "Sveti Nikola 2015" u Varaždinu, a sa rekordom se iz Hrvatske vratila i štafeta banjalučkog 22. aprila, popravivši vrijeme iz 1988.

• Manadu osumnjičena za krađu suvenira u Diznilendu

12.12.2014 12:01 - Agencije

PARIZ - Slavna francuska plivačica Lora Manadu osumnjičena je za krađu u jednom butiku u Diznilend parku u Francuskoj, prenio je radio Evropa 1.

• Vaterpolisti Srbije potopili Njemce u Hamburgu

10.12.2014 08:18 - Agencije

HAMBURG - Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je sinoć u Hamburgu domaću selekciju Njemačke sa 19:10 (3:4, 5:2, 6:3, 5:1), u 2. kolu B grupe Svjetske lige.

• Brazil najuspješniji na SP

08.12.2014 08:17 - Agencije

DOHA - Prvenstvo svijeta u plivanju u malim bazenima završeno je sinoć u Dohi, a najviše uspjeha imali su predstavnici Brazila osvojivši 7 zlatnih medalja od ukupno 10.

• Padali rekordi u Dohi

07.12.2014 21:50 - N.N.

Pet svjetskih rekorda je oboreno u subotu poslijepodne i jutros, a jedan izjednačen na 12. svjetskom prvenstvu u plivanju u Dohi.

• Hajder bez finala

05.12.2014 20:40 - N.N.

DOHA - Bh. plivač Ensar Hajder nije se uspio plasirati u finale trke na 400 metara slobodno na Svjetskom prvenstvu u malim bazenima u Dohi pošto je nakon kvalifikacionih trka u konkurenciji 80 takmičara zauzeo 41. mjesto.

• Mađarica Hosu oborila dva svjetska rekorda

05.12.2014 20:28 - Agencije

DOHA - Mađarska plivačica Katinka Hosu oborila je danas dva svjetska rekorda na prvenstvu svijeta u malim bazenima u Dohi.

• Bronza za Stjepanovića u Dohi

05.12.2014 17:29 - Srna

Najbolji srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je bronzanu medalju u disciplini 400 metara slobodno na prvenstvu svijeta u malim bazenima u Dohi.

• Žarkovićeva 42, Dudić 67.

04.12.2014 19:50 - M.P.

Bh. plivačica Nina Žarković bila je 42. u kvalifikacijama discipline 50 metara delfin na Svjetskom prvensvu u 25-metarskom bazenu, dok je Arnel Dudić zauzeo 67. mjesto na 50 metara slobodno.

• Brazilci srušili svjetski rekord

04.12.2014 17:40 - Fena

DOHA - Na svjetskom prvenstvu u plivanju u Dohi oboren je peti svjetski rekord.

• Brazilci preoteli svjetski rekord Rusima

04.12.2014 17:08 - Agencije

DOHA - Brazilska muška plivačka štafeta 4x50 metara oborila je danas svjetski rekord u finalu prvenstva svijeta u malim bazenima u Dohi, koji su samo par sati ranije u kvalifikacijama postavili Rusi.