Sportovi na vodi

Hajder pokraden u hotelskoj sobi

Bh. plivač Ensar Hajder će pamtiti rekorde oborene na Evropskom prvenstvu u Berlinu, ali i činjenicu da je pokraden u hotelskoj sobi.

"Dok sam u srijedu s prijateljima bio na večeri, neko mi je ušao u sobu i ukrao laptop, mobilni, ajpod i sav novac koji sam imao, tako da se od tada 'ganjam' s policijom i recepcijom hotela. Kamere hotela su čak i snimile kriminalca", rekao je Hajder.

I pored "ganjanja" s policijom, Hajder je morao u bazen. U petak je nastupio u dvije trke. Na 100 metara delfin je bio 53. u konkurenciji 54 takmičara (56,03 sekunda), a na 50 m prsno je bio posljednji 45. (30,10). U kvalifikacijama trke 50 m prsno plivao je i Dario Tunjić i bio je 43. (30,06). Amina Kajtaz je na 50 m leđno zauzela, posljednje, 44, mjesto sa vremenom 31,54 sekunda.

U četvrtak naveče je održano sedam finalnih trka. Dva zlata osvojila je Mađarica Katinka Hošu. Ona i Dankinja Mia Nilsen su podijelile zlato na 100 metara leđno, a dionicu su isplivale za 59,63 sekunda. Bronzu je osvojila Britanka Džordžija Dejvis (59,74). Hošuova je na 200 m mješovito slavila s rekordom evropskih prvenstava (2:08,11) ispred Britanke Ejmi Vilmot (2:11,44) i Austrijanke Lize Cajzer (2:12,17). Britanka Jazmin Karlin je bila prva na 800 m (8:15,54, rekord evropskih prvenstava). Drugo mjesto je zauzela Mirela Belmonte Garsija iz Španije (8:21,22), a treće Mađarica Boglarka Kapas (8:22,06). U štafeti 4x200 m slobodno Italijanke su trijumfovale (7:50,53) ispred Šveđanki s rekordom evropskih prvenstava (7:51,03) i Mađarica (7:51,03).

Rekord evropskih prvenstava postavio je i Marko Koh iz Njemačke. On je 200 metara prsno isplivao za 2:07,47 minuta. Srebro je osvojio Britanac Ros Mardok (2:07,77), a bronzu Gledrius Titenis iz Litvanije (2:08,93). Na 200 m delfin Danac Viktor Bromer je pobijedio (1:55,29). Mađar Benče Bišo je bio drugi (1:55,62), a Poljak Pavel Korzeniovski treći (1:55,74), dok je na 50 m leđno Rus Vladimir Morozov (24,64) slavio ispred Francuza Žeremija Stravjua (24,84) i Britanca Kristofa Vokera Heborna (25,00).