Sportovi na vodi

"Kenguri" namučili "delfine", Srbija direktno u četvrtfinalu SP

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se direktno u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kazanju, pošto je u utakmici posljednjeg, trećeg kola Grupe D pobijedila Australiju sa 10:9 (3:2, 2:2, 1:4, 4:1).

U ekipi Srbije po dva gola postigli su Filip Filipović, Stefan Mitrović i Milan Aleksić. Po jedan gol postigli su Slobodan Nikić, Miloš Ćuk, Duško Pijetlović i Živko Gocić.

Najefikasniji u ekipi Australije bio je Aron Janger sa tri gola, a dva gola je dodao Džoel Svift.

Australija je na početku povela, ali je srpski tim golovima Nikića, Ćuka i Pijetlovića preokrenuo na 3:1. Nakon toga igralo se gol za gol, a u drugoj četvrtini ekipe su igrale dobre odbrane, pa je postignuto samo tri gola.

Srpski vaterpolisti su na početku treće četvrtine poveli sa 6:4 golom Mitrovića, ali je Australija nakon toga, predvođena Jangerom, napravila seriju 4:0 i preokrenula na 8:6 i u posljednju dionicu ušla sa dva gola prednosti.

Srbija je u četvrtoj četvrtini popravila igru u napadu i prvo je izjednačila na 8:8 golovima Aleksića i Mitrovića, a zatim je obezbijedila pobjedu preko Gocića i Filipovića.

Vaterpolisti Srbije će u četvrtfinalu u utorak igrati protiv pobjednika večerašnjeg duela SAD - Italija.