Sportovi na vodi

Norveški plivački šampion preminuo u 26. godini

Srna - 01.05.2012 14:43

OSLO - Norveški plivački šampion Aleksander Dale Oen preminuo je iznenada u SAD u 26. godini, saopštio je norveški plivački savez.

Dale Oen je u julu 2011. godine osvojio zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Šangaju, u trci na 100 metara prsnim stilom.

On je kasno sinoć doživio kolaps dok se tuširao poslije treninga u Flagstafu, američkoj državi Arizoni, prenijeli su norveški mediji. Njegovi prijatelji kažu da prije toga nije imao zdravstvenih problema.

Hitna pomoć je stigla za nekoliko minuta, ali nije mogla da mu pomogne.

Predsjednik Plivačkog saveza Norveške Per Rune Ekens izjavio je da je plivač doživio srčani udar.

Aleksander Dale Oen osvojio je srebrnu medalju 2008. godine u Pekingu i bio je jedan od favorita za osvajanje medalje na Olimpijskim igrama u Londonu ovog ljeta.

On je osvojio zlatnu medalju u Šangaju ubrzo nakon što je Anders Bering Brejvik ubio 77 ljudi u Oslu i na ostrvu Utoja. U to vrijeme izjavio je da su mu ti događaji bili motivacija.

"Ne možemo dozvoliti da nam taj čovjek uništi budućnost", rekao je Dale Oen.

Ostali naslovi

• Ruski plivač Makov suspendovan zbog dopinga

17.09.2014 15:24 - Agencije

LOZANA - Ruski plivač Sergej Makov suspendovan je na dvije godine zbog dopinga i propustiće prvenstvo svijeta koje će se održati u Rusiji 2015. godine.

• Radojičić: KKK Vrbas zaslužuje pažnju

16.09.2014 18:46 - M.P.

Igor Radojičić, predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske, istakao je da Kajak-kanu klub Vrbas zaslužuje društvenu pažnju zato što populariše sport, učestvuje u međunarodnim takmičenjima i populariše grad Banjaluku i Republiku Srpsku.

• Umro Predrag Manojlović

14.09.2014 17:27 - N.N.

Predrag Manojlović, legendarni vaterpolista i sportski radnik, preminuo je u Beogradu nakon kratke i teške bolesti.

• Sportskim čamcima od Banjaluke do Beograda

08.09.2014 11:53 - Srna

BANJALUKA - Od Banjaluke do Beograda će od 11. do 28. septembra na rijekama Vrbas i Sava biti održana regata sportskim čamcima bez sopstvenog pogona.

• Srbiji zlato i dvije bronze na startu

06.09.2014 16:25 - Agencije

VIŠEGRAD - Srpska veslačka reprezentacija osvojila je jednu zlatnu i dvije bronzane medalje prvog dana Balkanskog prvenstva u Višegradu.

• Na prvenstvu u Andrićgradu 350 veslača

05.09.2014 18:09 - Srna

ANDRIĆGRAD - U Andrićgradu je danas otvoreno Balkansko veslačko prvenstvo na Drini nizvodno od Višegrada, koje je okupilo oko 350 učesnika, među kojima su takmičari iz BiH, Srbije, Bugarske, Makedonije, Rumunije, Albanije, Grčke, Turske i Kipra.

• Babićevoj šest medalja

01.09.2014 21:32 - M.P.

Kajakaši i kanuisti banjalučkog Vrbasa osvojili su 12 medalja na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u kajaku i kanuu na divljim vodama, koje je održano od 28. do 31. avgusta. Šest odličja je pripalo Olgi Babić.

• Ivana Ninković putuje u SAD na studije

31.08.2014 20:43 - Maja Predragović

Za najbolju bh. plivačicu Ivanu Ninković sutra počinje novi život. Osamnaestogodišnja Trebinjka odlazi u SAD na školovanje, tačnije, na Arizona državni univerzitet, a očekuje i napredak u plivanju.

• Vaterpolisti banjalučke Fortune slavili u Sarajevu

31.08.2014 17:28 - Fena

SARAJEVO - Vaterpolisti banjalučke Fortune pobjednici su Otvorenog kupa Kantona Sarajevo, održanog u povodu obilježavanja šeste godišnjice rada Olimpijskog bazena Otoka u Sarajevu.

• Regata u znaku edukacije o poplavama

27.08.2014 12:46 - Srna

BEOGRAD - Druga rafting regata Banjaluka - Beograd, planirana od 11. do 28. septembra, biće u znaku edukacije spasavanja u poplavama, najavili su danas organizatori ove manifestacije.

• Manadu zlatni

24.08.2014 18:41 - M. Predragović

BERLIN - Britanka Frančeska Halsal i Francuz Floren Manadu osvojili su zlatne medalje na 50 m slobodno, posljednjeg dana Evropskog prvenstva u Berlinu.

• Srbija osvojila FINA kup

24.08.2014 14:03 - Agencije

ALMATI - Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na FINA kupu u Kazahstanu, nakon što je danas u finalu pobijedila selekciju Mađarske poslije penala sa 11:9 (1:2, 3:3, 1:1, 2:1 , 4:2).

• Hajder 23. na 400 metara mješovito

24.08.2014 13:25 - Fena

BERLIN - Bosanskohercegovački plivač Ensar Hajder osvojio je 23. mjesto na 400 metara mješovito na Evropskom prvenstvu u Berlinu.

• Silađi četvrti na 50 metara prsno

23.08.2014 18:50 - Agencije

BERLIN Reprezentativac Srbije u plivanju Čaba Silađi zauzeo je danas četvrto mjesto u finalnoj trci na 50 metara prsnim stilom na prvenstvu Evrope u Berlinu.

• Srbija bolja od Hrvatske, u finalu protiv Mađarske

23.08.2014 16:16 - Agencije

ALMATI - Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u finale FINA kupa, pošto je danas u polufinalu pobjedila selekciju Hrvatske sa 7:4 (2:1, 2:0, 3:1, 0:2).