Norveški plivački šampion preminuo u 26. godini

Srna - 01.05.2012 14:43

OSLO - Norveški plivački šampion Aleksander Dale Oen preminuo je iznenada u SAD u 26. godini, saopštio je norveški plivački savez.

Dale Oen je u julu 2011. godine osvojio zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Šangaju, u trci na 100 metara prsnim stilom.

On je kasno sinoć doživio kolaps dok se tuširao poslije treninga u Flagstafu, američkoj državi Arizoni, prenijeli su norveški mediji. Njegovi prijatelji kažu da prije toga nije imao zdravstvenih problema.

Hitna pomoć je stigla za nekoliko minuta, ali nije mogla da mu pomogne.

Predsjednik Plivačkog saveza Norveške Per Rune Ekens izjavio je da je plivač doživio srčani udar.

Aleksander Dale Oen osvojio je srebrnu medalju 2008. godine u Pekingu i bio je jedan od favorita za osvajanje medalje na Olimpijskim igrama u Londonu ovog ljeta.

On je osvojio zlatnu medalju u Šangaju ubrzo nakon što je Anders Bering Brejvik ubio 77 ljudi u Oslu i na ostrvu Utoja. U to vrijeme izjavio je da su mu ti događaji bili motivacija.

"Ne možemo dozvoliti da nam taj čovjek uništi budućnost", rekao je Dale Oen.

Ostali naslovi

• Stojanović najbrži

27.10.2014 21:33 - M. Predragović

Bogdan Stojanović, Nebojša Ružičić i Olja Lazarević najuspješniji su seniori na Argo kupu za kajakaše i kanuiste, disciplina spust klasik, koji je u nedjelju održan u Banjaluci.

• Zvezda u Rijeku, Radnički na Oradeu

21.10.2014 14:43 - N.N.

Vaterpolisti Crvene zvezde igraće protiv hrvatskog Primorja, a kragujevački Radnički sa rumunskom Oradeom, u plej-ofu za Ligu šampiona.

• Pobjede Zvezde i Radničkog u kvalifikacijama

19.10.2014 08:59 - N.N.

Vaterpolisti Crvene zvezde i Radničkog iz Kragujevca zabilježili su pobjede u utakmicama drugog kola kvalifikacionih turnira za plasman u Ligu šampiona.

• Pobjede Jadrana i Radničkog

15.10.2014 19:38 - N.N.

Vaterpolisti Jadrana iz Herceg Novog pobijedili su u trećem kolu regionalne Triglav lige Crvenu zvezdu, dok je Radnički bio bolji od Budve.

• Kajakaši i kanuisti Vrbasa najuspješniji

13.10.2014 20:17 - M.P.

Banjalučki Vrbas bio je najuspješniji na Otvorenom prvenstvu BiH u kajaku i kanuu na divljim vodama u slalomu, koje je održano u subotu na rijeci Uni u Bihaću. U konkurenciji 11 klubova (87 takmičara) iz Italije, Slovenije, Hrvatske i BiH, Vrbas je na OP BiH slavio ispred Zagreba i Une Bihać, a na Prvenstvu BiH ispred Une Bihać i Une iz Bihaća.

• Stjepanoviću srebro i bronza u Hong Kongu

10.10.2014 11:40 - Agencije

HONG KONG - Plivački savez Srbije saopštio je danas da je dvostruki šampion Evrope Velimir Stjepanović osvojio srebrnu i bronzanu medalju na Svetskom kupu u Hong Kongu.

• Srbija u grupi sa Španijom, Rusijom i Njemačkom

07.10.2014 16:51 - Agencije

BEOGRAD - Vaterpolo reprezentacija Srbije igraće u B grupi Svjetske lige zajedno sa selekcijama Španije, Rusije i Njemačke, saopšteno je danas na sajtu Vaterpolo saveza Srbije (VSS).

• Stjepanović drugi na Svjetskom kupu u Moskvi

05.10.2014 17:09 - Agencije

MOSKVA - Najbolji srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je danas drugo mjesto na Svjetskom kupu u malim bazenima u Moskvi u disciplini 200 metara slobodnim stilom.