Sportovi na vodi

Norveški plivački šampion preminuo u 26. godini

Srna - 01.05.2012 14:43

OSLO - Norveški plivački šampion Aleksander Dale Oen preminuo je iznenada u SAD u 26. godini, saopštio je norveški plivački savez.

Dale Oen je u julu 2011. godine osvojio zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Šangaju, u trci na 100 metara prsnim stilom.

On je kasno sinoć doživio kolaps dok se tuširao poslije treninga u Flagstafu, američkoj državi Arizoni, prenijeli su norveški mediji. Njegovi prijatelji kažu da prije toga nije imao zdravstvenih problema.

Hitna pomoć je stigla za nekoliko minuta, ali nije mogla da mu pomogne.

Predsjednik Plivačkog saveza Norveške Per Rune Ekens izjavio je da je plivač doživio srčani udar.

Aleksander Dale Oen osvojio je srebrnu medalju 2008. godine u Pekingu i bio je jedan od favorita za osvajanje medalje na Olimpijskim igrama u Londonu ovog ljeta.

On je osvojio zlatnu medalju u Šangaju ubrzo nakon što je Anders Bering Brejvik ubio 77 ljudi u Oslu i na ostrvu Utoja. U to vrijeme izjavio je da su mu ti događaji bili motivacija.

"Ne možemo dozvoliti da nam taj čovjek uništi budućnost", rekao je Dale Oen.

Ostali naslovi

• Silađi četvrti na 50 metara prsno

23.08.2014 18:50 - Agencije

BERLIN Reprezentativac Srbije u plivanju Čaba Silađi zauzeo je danas četvrto mjesto u finalnoj trci na 50 metara prsnim stilom na prvenstvu Evrope u Berlinu.

• Srbija bolja od Hrvatske, u finalu protiv Mađarske

23.08.2014 16:16 - Agencije

ALMATI - Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u finale FINA kupa, pošto je danas u polufinalu pobjedila selekciju Hrvatske sa 7:4 (2:1, 2:0, 3:1, 0:2).

• Hajder pokraden u hotelskoj sobi

22.08.2014 21:20 - Maja Predragović

Bh. plivač Ensar Hajder će pamtiti rekorde oborene na Evropskom prvenstvu u Berlinu, ali i činjenicu da je pokraden u hotelskoj sobi.

• Silađi u finalu na 50 metara prsno

22.08.2014 20:08 - Agencije

BERLIN - Reprezentativac Srbije u plivanju Čaba Silađi plasirao se u finale trke na 50 metara prsno na prvenstvu Evrope u Berlinu.

• Savić: Odbrana protiv Hrvatske mora da bude bolja

22.08.2014 18:19 - Agencije

ALMATI - Selektor srpskih vaterpolista Dejan Savić je danas rekao da nacionalni tim mora da popravi igru u odbrani u meču polufinala FINA kupa protiv selekcije Hrvatske.

• Hajder pokraden u Berlinu

22.08.2014 13:14 - M.P.

Nastup na Evropskom prvenstvu u plivanju u Berlinu Ensaru Hajderu neće ostati u najljepšem sjećanju iako je uspio da obori i bh. rekorde.

• Djed Stjepanović: Plakao sam zbog svog Velje

21.08.2014 22:38 - Maja Predragović

Ne mogu da opišem kako se osjećam. Bilo je emotivno, radovao sam se, bilo je i suza, a da nije bilo mnogo prijatelja oko mene, teško bih preživio Veljinu trku, rekao je Veljko Stjepanović, djed evropskog prvaka u plivanju Velimira Stjepanovića, za "Nezavisne".

• Hajder 54. u Evropi

21.08.2014 14:58 - M.P.

BERLIN - Bh. plivač Ensar Hajder zauzeo je danas 54. mjesto u kvalifikacijama discipline 100 metara slobodno na EP u Berlinu, nakon što je ovu dionicu isplivao za 51,05 sekundi.

• Stjepanoviću zlato na 200 metara

20.08.2014 20:06 - Agencije

BERLIN - Reprezentativac Srbije u plivanju Velimir Stjepanović osvojio je danas zlatnu medalju na 200 metara slobodnim stilom na prvenstvu Evrope u Berlinu.

• Britancima tri zlata i rekord

20.08.2014 19:07 - N.N.

Plivači Velike Britanije osvojili su tri zlatne medalje i oborili svjetski rekord na 4x100 metara mješovito u utorak naveče na Evropskom prvenstvu u Berlinu.

• Rekord Hajdera, Ninkovićeva 39.

19.08.2014 15:02 - M.P.

BERLIN - Plivač Ensar Hajder oborio je danas rekord BiH na 200 metara mješovito na Prvenstvu Evrope u Berlinu, gdje je bio 25, dok je Ivana Ninković zauzela 39. mjesto na 100 metara prsno.

• Zvezda dovela još jednog igrača iz Partizana

19.08.2014 12:58 - Agencije

BEOGRAD - Vaterpolo klub Crvena zvezda objavio je danas da je doskorašnji igrač Partizana Nikola Tomašević potpisao jednogodišnji ugovor.

• Stjepanović u polufinalu EP

19.08.2014 10:43 - Agencije

BERLIN - Srpski plivač Velimir Stjepanović izborio je danas plasman u polufinale trke na 200 metara slobodnim stilom na prvenstvu Evrope u Berlinu, dok je Stefan Šorak u istoj disciplini takmičenje završio u kvalifikacijama.

• Stjepanović osvojio zlatnu medalju na 400 metara slobodno

18.08.2014 18:27 - Agencije

BERLIN - Srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je zlatnu medalju na 400 metara slobodnim stilom na prvenstvu Evrope u Berlinu.

• Hajder oborio rekord BiH

18.08.2014 14:27 - M.P.

BERLIN - Bh. plivač Ensar Hajder je zauzeo 41. mjesto u kvalifikacijama discipline 400 metara slobodno na Prvenstvu Evrope u Berlinu, a rezultatom 3:57,60 minuta je oborio rekord BiH.