Sportovi na vodi

Norveški plivački šampion preminuo u 26. godini

Srna - 01.05.2012 14:43

OSLO - Norveški plivački šampion Aleksander Dale Oen preminuo je iznenada u SAD u 26. godini, saopštio je norveški plivački savez.

Dale Oen je u julu 2011. godine osvojio zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Šangaju, u trci na 100 metara prsnim stilom.

On je kasno sinoć doživio kolaps dok se tuširao poslije treninga u Flagstafu, američkoj državi Arizoni, prenijeli su norveški mediji. Njegovi prijatelji kažu da prije toga nije imao zdravstvenih problema.

Hitna pomoć je stigla za nekoliko minuta, ali nije mogla da mu pomogne.

Predsjednik Plivačkog saveza Norveške Per Rune Ekens izjavio je da je plivač doživio srčani udar.

Aleksander Dale Oen osvojio je srebrnu medalju 2008. godine u Pekingu i bio je jedan od favorita za osvajanje medalje na Olimpijskim igrama u Londonu ovog ljeta.

On je osvojio zlatnu medalju u Šangaju ubrzo nakon što je Anders Bering Brejvik ubio 77 ljudi u Oslu i na ostrvu Utoja. U to vrijeme izjavio je da su mu ti događaji bili motivacija.

"Ne možemo dozvoliti da nam taj čovjek uništi budućnost", rekao je Dale Oen.

Ostali naslovi

• Vaterpolisti Srbije pobijedili Rusiju

16.04.2014 14:10 - Agencije

Vaterpolisti Srbije trijumfalno su okončali kvalifikacije za Svjetsku ligu pošto su sinoć u Kragujevcu, u 6. poslednjem kolu A grupe, savladali selekciju Rusije sa 14:7 (3:1, 4:2, 3:3, 4:1).

• 22. april najuspješniji u bazenu

13.04.2014 21:24 - N.N.

Plivači 22. aprila bili su najuspješniji na Zimskom prvenstvu RS, koje je održano proteklog vikenda u Banjaluci.

• Vaterpolisti Zvezde u finalu

10.04.2014 23:06 - N.N.

Vaterpolisti Crvene zvezde prvi su finalisti prvenstva Srbije, pošto su i u drugoj utakmici polufinala slavili protiv Vojvodine.

• Radnički savladao Partizan

09.04.2014 21:36 - Agencije

BEOGRAD - Vaterpolisti Radničkog savladali su večeras u Beogradu ekipu domaćeg Partizana sa 9:8 (4:0, 2:2, 2:2, 1:4) u 9. kolu B grupe Lige šampiona.

• Nađa Higl rodila sina

09.04.2014 19:46 - N.N.

Najbolja srpska plivačica Nađa Higl i njen suprug Milan Boharević postali su roditelji.

• Erskin: Jan je dobro, on je borac

09.04.2014 19:39 - N.N.

Menadžer Jana Torpa Džejms Erskin rekao je da je bivši australijski plivač raspoložen i da su izvještaji da bi mogao da ostane bez osjećaja u lijevoj ruci gluposti. Torp se trenutno nalazi u bolnici u Sidneju zbog infekcije koju je dobio u Švajcarskoj, poslije operacije ramena početkom ove godne.

• Kraj takmičarskog plivanja za Jana Torpa

09.04.2014 13:02 - Fena

SIDNEJ - Legendarni australijski plivač Jan Torp se nakon više operacija ramena nejvjerovatnije nikada više neće moći takmičiti.

• Torpovim mukama nikad kraja

08.04.2014 19:08 - N.N.

Plivač Jan Torp, nekadašnji olimpijski šampion, primljen je u bolnicu u Sidneju zbog ozbiljne infekcije koja bi mogla da ga ostavi bez osjećaja u lijevoj ruci.

• Rusi isprobali brzake Vrbasa

04.04.2014 22:04 - Goran Karać

Iako do početka Evropskog prvenstva u raftingu ima još 47 dana, rafteri već stižu u Banjaluku. U kanjonu Tijesno već treniraju takmičari iz Rusije, koji žele svoj boravak da iskoriste kako bi se na najbolji mogući način upoznali sa stazom na rijeci Vrbas, na kojoj će od 21. do 25. maja biti održano EP.

• Savić treći, manjak opreme problem Vrbasa

24.03.2014 22:03 - M.P.

Darko Savić, kajakaš banjalučkog Vrbasa, zauzeo je u nedjelju treće mjesto u seniorskoj konkurenciji na međunarodnom takmičenju u kajaku i kanuu na divljim vodama (disciplina spust) u Ljubljani.

• Četiri rekorda Mešićeve u Banjaluci

23.03.2014 21:33 - M.P.

Hena Mešić, plivačica sarajevskog Sport tajma, oborila je četiri rekorda na Prvenstvu BiH za mlađe pionire i pionirke u Banjaluci. O