Sportovi na vodi

Preokret Hrvata protiv Crne Gore, za finale sa Srbijom

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske savladala je Crnu Goru u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Barseloni rezultatom 9:7, pa će se za finale kontinentalnog šampionata boriti protiv Srbije.

Crnogorska reprezentacija je bila bolji rival tokom prvog poluvremena u bazenu u Barseloni, pa je na odmor otišla sa prednošću od 4:2.

Međutim, u nastavku je uslijedio preokret, golman Hrvatske Marko Bijač je zabilježio nekoliko odličnih odbrana, pa se zaliha Crne Gore istopila.

U posljednjem minutu je izostala i rezultatska neizvjesnost, pošto su Barakude odličnom igrom zaustavile sve napade izabranike Vladimira Gojkovića.

U preostala dva četvtfinalna meča u utorak igraju Italija - Rusija i Španija - Grčka.