Rekord Todorovićeve

V.R. - 08.04.2012 18:56

S rezultatom 34.95 Banjalučanka Andrea Todorović postavila je novi državni trekord BiH u disciplini 50 metara leđno u kategoriji do 12 godina. Bh. plivačica rezultat je ostvarila na Međunarodnom plivačkom miting "Sarajevu s ljubavlju 2012", održanom na Olimpijskom bazenu "Otoka".

Uz Todorovićevu, najuspješnije takmičerke mitinga bile su i njene klupske kolegice, članice kluba 22. april Banjaluka, Anđela Račić i Branka Vranješ, zatim Hena Mešić (Sport Tajm - Sarajevo) i Judit Kramer (Minhen). Kod muškaraca su se istakli: Marko Vranješ (22. april Banjaluka), Anđelo Šimić (Bosna Sarajevo), Oliver Zeidler, Rjan Bortvick (Minhen) i Zoran Vujičić (Budva M:tel). Za najbolje nastupe po bodovima novčano su nagrađeni Branka Vranješ (22. april Banjaluka) i Zlatko Alić (Bosna Sarajevo). Na mitingu je nastupio 431 takmičar iz 25 klubova iz BiH, Crne Gore, Njemačke i Srbije.

Ostali naslovi

• Perić pozvao 16 rukometaša za turnir u Dohi

17.12.2014 17:29 - Agencije

BEOGRAD - Vršilac dužnosti selektora muške rukometne reprezentacije Srbije Dejan Perić pozvao je 16 igrača na pripreme za učešće na turniru u Dohi, 27. i 28. decembra.

• Rekordi Kremenovićeve i »22. aprila«

14.12.2014 20:35 - M. Predragović

Plivačica banjalučkog Olimpa Sara Kremenović oborila je četiri rekorda na međunarodnom mitingu "Sveti Nikola 2015" u Varaždinu, a sa rekordom se iz Hrvatske vratila i štafeta banjalučkog 22. aprila, popravivši vrijeme iz 1988.

• Manadu osumnjičena za krađu suvenira u Diznilendu

12.12.2014 12:01 - Agencije

PARIZ - Slavna francuska plivačica Lora Manadu osumnjičena je za krađu u jednom butiku u Diznilend parku u Francuskoj, prenio je radio Evropa 1.

• Vaterpolisti Srbije potopili Njemce u Hamburgu

10.12.2014 08:18 - Agencije

HAMBURG - Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je sinoć u Hamburgu domaću selekciju Njemačke sa 19:10 (3:4, 5:2, 6:3, 5:1), u 2. kolu B grupe Svjetske lige.

• Brazil najuspješniji na SP

08.12.2014 08:17 - Agencije

DOHA - Prvenstvo svijeta u plivanju u malim bazenima završeno je sinoć u Dohi, a najviše uspjeha imali su predstavnici Brazila osvojivši 7 zlatnih medalja od ukupno 10.

• Padali rekordi u Dohi

07.12.2014 21:50 - N.N.

Pet svjetskih rekorda je oboreno u subotu poslijepodne i jutros, a jedan izjednačen na 12. svjetskom prvenstvu u plivanju u Dohi.

• Hajder bez finala

05.12.2014 20:40 - N.N.

DOHA - Bh. plivač Ensar Hajder nije se uspio plasirati u finale trke na 400 metara slobodno na Svjetskom prvenstvu u malim bazenima u Dohi pošto je nakon kvalifikacionih trka u konkurenciji 80 takmičara zauzeo 41. mjesto.

• Mađarica Hosu oborila dva svjetska rekorda

05.12.2014 20:28 - Agencije

DOHA - Mađarska plivačica Katinka Hosu oborila je danas dva svjetska rekorda na prvenstvu svijeta u malim bazenima u Dohi.

• Bronza za Stjepanovića u Dohi

05.12.2014 17:29 - Srna

Najbolji srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je bronzanu medalju u disciplini 400 metara slobodno na prvenstvu svijeta u malim bazenima u Dohi.

• Žarkovićeva 42, Dudić 67.

04.12.2014 19:50 - M.P.

Bh. plivačica Nina Žarković bila je 42. u kvalifikacijama discipline 50 metara delfin na Svjetskom prvensvu u 25-metarskom bazenu, dok je Arnel Dudić zauzeo 67. mjesto na 50 metara slobodno.

• Brazilci srušili svjetski rekord

04.12.2014 17:40 - Fena

DOHA - Na svjetskom prvenstvu u plivanju u Dohi oboren je peti svjetski rekord.

• Brazilci preoteli svjetski rekord Rusima

04.12.2014 17:08 - Agencije

DOHA - Brazilska muška plivačka štafeta 4x50 metara oborila je danas svjetski rekord u finalu prvenstva svijeta u malim bazenima u Dohi, koji su samo par sati ranije u kvalifikacijama postavili Rusi.

• Svjetski rekord ruske štafete 4x50 mješovito

04.12.2014 11:32 - Agencije

DOHA - Muška štafeta Rusije u disciplini 4x50 metara mješovitom stilom postavila je danas svjetski rekord u malim bazenima na prvenstvu svijeta u Dohi.

• Hajderu rekord i 45. mjesto na SP

03.12.2014 21:25 - M.P.

DOHA - Plivač Ensar Hajder oborio je bh. rekord i zauzeo 45. mjesto u disciplini 100 metara delfin na 12. svjetskom prvenstvu u 25-metarskom bazenu, koje se održava u Dohi.

• Bh. trio na Svjetskom prvenstvu

02.12.2014 21:35 - M.P.

Bh. plivači Ensar Hajder, Arnel Dudić i Nina Žarković nastupiće na 12. Svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima, koje se od 3. do 7. decembra održava u Dohi.