Sportovi na vodi

Rekord Todorovićeve

V.R. - 08.04.2012 18:56

S rezultatom 34.95 Banjalučanka Andrea Todorović postavila je novi državni trekord BiH u disciplini 50 metara leđno u kategoriji do 12 godina. Bh. plivačica rezultat je ostvarila na Međunarodnom plivačkom miting "Sarajevu s ljubavlju 2012", održanom na Olimpijskom bazenu "Otoka".

Uz Todorovićevu, najuspješnije takmičerke mitinga bile su i njene klupske kolegice, članice kluba 22. april Banjaluka, Anđela Račić i Branka Vranješ, zatim Hena Mešić (Sport Tajm - Sarajevo) i Judit Kramer (Minhen). Kod muškaraca su se istakli: Marko Vranješ (22. april Banjaluka), Anđelo Šimić (Bosna Sarajevo), Oliver Zeidler, Rjan Bortvick (Minhen) i Zoran Vujičić (Budva M:tel). Za najbolje nastupe po bodovima novčano su nagrađeni Branka Vranješ (22. april Banjaluka) i Zlatko Alić (Bosna Sarajevo). Na mitingu je nastupio 431 takmičar iz 25 klubova iz BiH, Crne Gore, Njemačke i Srbije.

Ostali naslovi

• Babićevoj šest medalja

01.09.2014 21:32 - M.P.

Kajakaši i kanuisti banjalučkog Vrbasa osvojili su 12 medalja na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u kajaku i kanuu na divljim vodama, koje je održano od 28. do 31. avgusta. Šest odličja je pripalo Olgi Babić.

• Ivana Ninković putuje u SAD na studije

31.08.2014 20:43 - Maja Predragović

Za najbolju bh. plivačicu Ivanu Ninković sutra počinje novi život. Osamnaestogodišnja Trebinjka odlazi u SAD na školovanje, tačnije, na Arizona državni univerzitet, a očekuje i napredak u plivanju.

• Vaterpolisti banjalučke Fortune slavili u Sarajevu

31.08.2014 17:28 - Fena

SARAJEVO - Vaterpolisti banjalučke Fortune pobjednici su Otvorenog kupa Kantona Sarajevo, održanog u povodu obilježavanja šeste godišnjice rada Olimpijskog bazena Otoka u Sarajevu.

• Regata u znaku edukacije o poplavama

27.08.2014 12:46 - Srna

BEOGRAD - Druga rafting regata Banjaluka - Beograd, planirana od 11. do 28. septembra, biće u znaku edukacije spasavanja u poplavama, najavili su danas organizatori ove manifestacije.

• Manadu zlatni

24.08.2014 18:41 - M. Predragović

BERLIN - Britanka Frančeska Halsal i Francuz Floren Manadu osvojili su zlatne medalje na 50 m slobodno, posljednjeg dana Evropskog prvenstva u Berlinu.

• Srbija osvojila FINA kup

24.08.2014 14:03 - Agencije

ALMATI - Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na FINA kupu u Kazahstanu, nakon što je danas u finalu pobijedila selekciju Mađarske poslije penala sa 11:9 (1:2, 3:3, 1:1, 2:1 , 4:2).

• Hajder 23. na 400 metara mješovito

24.08.2014 13:25 - Fena

BERLIN - Bosanskohercegovački plivač Ensar Hajder osvojio je 23. mjesto na 400 metara mješovito na Evropskom prvenstvu u Berlinu.

• Silađi četvrti na 50 metara prsno

23.08.2014 18:50 - Agencije

BERLIN Reprezentativac Srbije u plivanju Čaba Silađi zauzeo je danas četvrto mjesto u finalnoj trci na 50 metara prsnim stilom na prvenstvu Evrope u Berlinu.

• Srbija bolja od Hrvatske, u finalu protiv Mađarske

23.08.2014 16:16 - Agencije

ALMATI - Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u finale FINA kupa, pošto je danas u polufinalu pobjedila selekciju Hrvatske sa 7:4 (2:1, 2:0, 3:1, 0:2).

• Hajder pokraden u hotelskoj sobi

22.08.2014 21:20 - Maja Predragović

Bh. plivač Ensar Hajder će pamtiti rekorde oborene na Evropskom prvenstvu u Berlinu, ali i činjenicu da je pokraden u hotelskoj sobi.

• Silađi u finalu na 50 metara prsno

22.08.2014 20:08 - Agencije

BERLIN - Reprezentativac Srbije u plivanju Čaba Silađi plasirao se u finale trke na 50 metara prsno na prvenstvu Evrope u Berlinu.

• Savić: Odbrana protiv Hrvatske mora da bude bolja

22.08.2014 18:19 - Agencije

ALMATI - Selektor srpskih vaterpolista Dejan Savić je danas rekao da nacionalni tim mora da popravi igru u odbrani u meču polufinala FINA kupa protiv selekcije Hrvatske.

• Hajder pokraden u Berlinu

22.08.2014 13:14 - M.P.

Nastup na Evropskom prvenstvu u plivanju u Berlinu Ensaru Hajderu neće ostati u najljepšem sjećanju iako je uspio da obori i bh. rekorde.

• Djed Stjepanović: Plakao sam zbog svog Velje

21.08.2014 22:38 - Maja Predragović

Ne mogu da opišem kako se osjećam. Bilo je emotivno, radovao sam se, bilo je i suza, a da nije bilo mnogo prijatelja oko mene, teško bih preživio Veljinu trku, rekao je Veljko Stjepanović, djed evropskog prvaka u plivanju Velimira Stjepanovića, za "Nezavisne".

• Hajder 54. u Evropi

21.08.2014 14:58 - M.P.

BERLIN - Bh. plivač Ensar Hajder zauzeo je danas 54. mjesto u kvalifikacijama discipline 100 metara slobodno na EP u Berlinu, nakon što je ovu dionicu isplivao za 51,05 sekundi.