Sportovi na vodi

Stjepanoviću zlato na 200 metara

BERLIN - Reprezentativac Srbije u plivanju Velimir Stjepanović osvojio je danas zlatnu medalju na 200 metara slobodnim stilom na prvenstvu Evrope u Berlinu.

Stjepanović je plivao fantastično, vodio je tokom čitave  finalne trke i na kraju stigao do zlata u vremenu ličnog i nacionalnog rekorda - 1:45,78 minuta.

Sjajni srpski plivač osvojio je u Berlinu drugu titulu šampiona Evrope, nakon što je u poneđeljak slavio na 400 metara slobodno.

Srebrno odličje na 200 metara slobodno pripalo je svjetskom i evropskom rekorderu u toj disciplini, Nijemcu Paulu Bidermanu (1:45:80), a bronzom se oktio Francuz Janik Anjel (1:46,65).